Wpis z mikrobloga

@Alpakaa: polecam robienie tego z surowych płatów makaronowych do kupienia np. w auchan lub realu (w części z lodówkami), moim zdaniem wychodzi dużo lepsza, niż z makaronem suchym.
@atoic:
@tmkg:
@1950M:

No ogółem to wyszła smaczna, tylko że zrobiłem za mało gęsty sos beszamelowy i boloński, i trochę (bardzo) wszystko się rozlewało. Więcej mąki do beszamelu i odlanie wody z pomidorów z puszki (wiem głupi błąd) przed dodaniem do mięsa i wszystko byłoby pięknie. No i za mało zostało mi beszamelu na samą górę i boczne górne plastry były twarde.

Przepis mogę w sumie wstawić bo gdyby
Pobierz
źródło: comment_KtFdZByvPAmNZqmw3n3s6WwnZhWV59sx.jpg
@Alpakaa: Lasagne dobrze jest zostawić na jakieś 30 minut po wyjęciu z piekarnika, choć nie jest to łatwe. Z resztą, jak większość dań jednogarnkowych, najlepiej smakuje (i wygląda!) odgrzewana na drugi dzień.
@Alpakaa: No i sosy wymagają cierpliwości i czasu - boloński gotuję ze 3 godziny aż osiągnie taką konsystencję, jakiej chcę. Beszamelowy robię w proporcjach: 1,5 łyżki mąki - 1 łyżka masła - 1 szklanka mleka, i na małym ogniu ciągle mieszając aż będzie tak, gęsty, jak potrzebuję, czasem 5 a czasem 15 minut.
@tmkg: Hmm, no to boloński gotowałem jakieś 40 minut, i dodałem ze 2 łyżki mąki.

Przepis na beszamel miałem w takim razie chyba ciut przesadzony, bo na 4 łyżki mąki i masła, dodałem litr mleka.

No nic, następnym razem zaczne gotować wcześniej i wolniej. I może w zimę, bo w tym upale myślałem, że zdechnę ( ͡° ʖ̯ ͡°)