Wpis z mikrobloga

  • 1
@simargl_ dziewczyny z w4 są nawet ładne, pod warunkiem że się ogolą i założą worek na twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
  • 1
@aikonek kolego a tak na poważnie, wydaje mi się że elektronika jest twoją pasją, na w4 jedyne czego się nauczysz to robić testowniki na pamięć (tak jak na teorie z prawa jazdy) albo gotowce 4 kartki a4 na pamięć. Dziekanat jest wręcz wrogo nastawiony, prowadzący to w większości starzy i zgorzchniali ludzie którzy dawno powinni być na emeryturze a ludzie są do siebie nieprzyjemnie nastawieni nie wiem czemu
  • Odpowiedz
@Seid: sprawa jest trochę inna. Pracuję na tym wydziale, współtworzyłem program tego kierunku i prawdopodobnie będę tam coś prowadził, chciałem się rozeznać czy ktoś z mirko może złożył tam papiery - bo żyjemy w niepewności ilu studentów przyjdzie (liczymy na 30 osób, ale kto wie jak to bedzie...).
  • Odpowiedz
@Seid:generalnie to to jest taka kompilacja najciekawszych zagadnień z praktycznej elektroniki, informatyki oraz automatyki/robotyki. Czyli głównie: programowanie mikrokontrolerów, projektowanie układów elektronicznych, DSP, sieci komputerowe, programowanie obiektowe i wiele innych. Wszystko to okraszone ogromną ilością laboratoriów i ćwiczeń, przy zachowaniu minimalnej ilości wykładów. Wszystkie "fachoidiotyzmy" staraliśmy się ograniczyć do minimalnego minimum narzucanego ustawowo. Siatkę masz poniżej.
aikonek - @Seid:generalnie to to jest taka kompilacja najciekawszych zagadnień z prak...

źródło: comment_NuBMsPA84H1x7GTQsENjWvT1JzpuAiuP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@aikonek: Szczerze? Bardzo podobne do mojej siatki z EiT W12 tylko z wyrzuceniem śmieci typu technika analogowa. Plus za wprowadzanie obiektówki od razu, Podstawy programowania które robiłem były na poziomie szkoły średniej a na obiektowym i tak robiliśmy te same progeramy co na podstawach tylko zorientowane obiektowo. Minus za kompletny brak elektorniki na 1 sem. Ja wiem że to ma być odsiew ameb ale chociaż taki kurs jak wstęp do elektroniki
  • Odpowiedz
@Seid: myśleliśmy o tym, by dać jakąś elektronikę od razu, ale wtedy wyszłoby za dużo godzin na 1. semestrze. No i na metrologii powinny być podstawy zrobione.
Co do prowadzących - cóż, ja się całkowicie z Tobą zgadzam. Kwestia tego kto prowadzi dane zajęcia to już jest decyzja polityczna, a nie merytoryczna, niestety.
  • Odpowiedz
@Seid: on tam raczej nie będzie nic prowadził. Zasadniczo po to robimy kierunek po angielsku, żeby w sposób naturalny odsiać tych słabszych i starych prowadzących, a dać godziny dydaktyczne tym młodszym, którzy potrafią znakomicie mówić po angielsku, spędzili wcześniej parę lat za granicą, itd.
  • Odpowiedz
@Seid: Kotowski jak Kotowski ale Kisilewicz jest mistrzem. Czytanie private jako [priwate] itp.

Ja się może wypowiem tak na temat studiów - programowania się tu nie nauczysz. Dlaczego? Bo prowadzący to są przegrywy, którzy zazwyczaj nigdy nie mieli styczności z programowaniem komercyjnym. Miałem do zrobienia projekt z obiektowki, a prowadzącym, który był młody i niestety też niewiele ogarniał. Bazuje na władzy własnej i brata, który robił kilka zleceń dla #pwr.
  • Odpowiedz
@simargl_: No to tak. Obiektówki mnie uczył Ostrowski. Wtedy myślałem, spoko, fajny sposób nauczania, coś tam umie i chętnie (co ważne, skutecznie) to pokazuje. Aż trafiłem na Urbańskiego na W12. O #!$%@? ja #!$%@?. Co to jest za czarodziej c++ i szaman javy to głowa mała. Typ w naszym wieku (21 lvl) prowadził firmę budującą prototypowe układy dla firm motoryzacyjnych, tak samo jak ostry, umie i chce się dzielić wiedzą ale
  • Odpowiedz