Wpis z mikrobloga

Mireczki orientujecie się może ile firm korzysta jeszcze z Borland Developer Studio 2006? Byłem dzisiaj na pierwszej w życiu rozmowie kwalifikacyjnej o staż na programistę c++ i mnie trochę zatkało, że z czegoś takiego korzystają (w CV miałem zaznaczone, że trochę miałem styczności z Windows Forms w Viusal Studio). Jeśli by mnie przyjęli to musiałbym ogarnąć całe te środowisko i się zastanawiam czy się to opłaca? Firmy faktycznie jeszcze takich staroci używają?

#programowanie #programista15k
  • 4
@MKJ001: nie wszystko oplaca sie przepisywac na nowsze technologie. Znam firme ktora uzywa aplikacji firmy w ktorej pracuje z 95 na dosa. Jak dziala to po co zmieniac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MKJ001: U nas się używa, ale tylko Delphi (i starego z BDS2006 i z najnowszych - w zależności od projektu) z tego pakietu, do C/C++ korzysta się z kompilatorów gcc. Narzędzie jak każde inne, choć do C++ bym raczej tego nie używał....
@MKJ001: Dowiedz się czy oni do tego podpięli inny kompilator. Jeśli w dobie C++14 oni nadal jadą na kompilatorze z 2006 roku, to ja bym odpuścił taką firmę. I ta wersja pewnie już od dawna jest oznaczona jako nie rozwijana, więc nie ma co liczyć na łatanie bugów.

Jeśli by mnie przyjęli to musiałbym ogarnąć całe te środowisko i się zastanawiam czy się to opłaca?


Z punktu kariery wydaje mi się,