Wpis z mikrobloga

W każdej normalnej firmie daje się oświadczenie, że chcesz żeby Ci odliczali kwotę wolną i już. Tak to działa w Polsce. 4 uop które miałem, zawsze tak samo.


@trustME: Pierwsze słysze ale nigdy sobie tym głowy nie zaprzątałem. Za mały jest to zwrot. Taki zwrot całościowy ma poniekąd walor oszczędnościowy ;)

w UK Polaków jest ponad 800k. Ja osobiście znam dosłownie kilka osób które pracują na minimalnej. Większość albo robi właśnie
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior ja przyjechałem do UK 10 miesięcy temu z jedyne co to średnia znajomością języka, zaczynając życie od nowa. Nawet pół dnia byłem na zmywaku za minimalną ale nie dali jeść to się zwolnilem.

Po 10 miesiącach mam dniowke 110f, soboty 165f za 7 godzin pracy. I to takie wolnej :) tu postoje, tam przejdę, coś zrobimy. Byle nie zrobić za dużo :)

Licząc z sobotami wychodzi mi brutto miesiecznie 2860f, pokaż
  • Odpowiedz
@trustME zwykle płaca tyle ile zwrot jest ;)

Ale to też tak nie do końca. Ja np nie mam jak kombinować. Pracuje dla angielskich firm które płacą tylko przelewem i na zasadach CIS od razu mi odliczaja 20% z kasy. Mogę co najwyżej koszty próbować robić....
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior wg mnie statystyka ta dotyczy osób które tutaj trafiają z polskich wsi, których największym brakiem jest brak chęci rozwoju i zostają na minimalnych przez lata albo i na zawsze. Nie dlatego że tu inaczej się nie da, ale dlatego że to im wystarcza do przeżycia.
  • Odpowiedz