Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie leki przeciw bólowe można bezpiecznie stosować zamiennie z ketonalem, niestety 2 tabletki 100mg dziennie nie załatwiają na dzien dzisiejszy mojego zapotrzebowania działają po 8-10h, po operacji uda. Nad ranem łaknąłem 2x po 1 tabletce solpadeine, ale to łagodzi ból na godzinę - dwie max. Ból na ta chwile jest tak duży ze musze cos łykać. Tramal nie wchodzi w grę - mam po nim dziwne skorcze chorej nogi powodujące więcej problemu niż pożytku.
Jestem po zespoleniu kości udowej gwoździem srodszpikowym.
#pytanie #pytaniedoeksperta #leki #lekarz #operacja #chirurgia #ortopedia
  • 5
@niezdecydowanymirek: skoro nie Tramal... Cholera, dziwna sprawa, bo on zwykle wywołuje wymioty - u mnie akurat nie - ale działa rewelacyjnie przeciwbólowo. Może poproś lekarza o plastry transdermalne z fentanylem? Bo morfiny raczej nie dostaniesz, a oksykodon dają jedynie rakowcom.
@Naciass: padolten to wlasnie połączenie tramadolu z paracetamolem które mnie rozkłada, po pierwsze skorcze po drugie 2 tabletki działają na mnie 4-5h jeśli wezmę 1-2 dawki. Inna sprawa ze u mnie wywołuje w dużym stężeniu taka sennosc ze nie jestem w stanie normalnie funkcjonować
@Wapniak: według ulotki która znalazłem w pudełku max dzienna dawka to wlasnie 200mg