Wpis z mikrobloga

#webmastering #webdev #webstuff
Robię swój pierwszy projekt PSD to HTML przy wykorzystaniu Bootstrap'a (też pierwszy kontakt).
Mam kilka pytań, bo utknąłem w pewnym momencie i prosiłbym Was o pomoc:

1. Projekt w PSD ma określoną szerokość - 1020px. I teraz zastanawiam się czy zakodować długości/szerokości elementów i odległości pomiędzy nimi dokładnie według tej szerokości projektu PSD czy tworzyć na swojej szerokości ekranu, a wymiary elementów ustalić jakoś proporcjonalnie? Jak w PS wyznaczyć odległości między elementami (slice'ami)? (PS CS6)

2. Mam wykonany w tym momencie szkielet projektu w HTML. Będę się zabierał teraz za stylizację. Tu pojawia się taka kwestia: załóżmy, że mam element, który ma przypisane 3 klasy CSS z Bootstrapa (np. button). Chciałbym go wystylizować wg swoich wytycznych. Którą klasę mam nadpisywać w custom(main).css? Pierwszą z lewej? Czy tworzyć 'id' i jego stylizować? Podejrzewam, że jest tu jakaś zasada.

3. Mam div (.container), który ma mieścić w swoim obrębie tylko obrazek. Lepszym rozwiązaniem jest wstawienie w CSS w tym divie background-image czy w obrębie div'u umieścić ![]()?

Z góry dzięki.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach