Wpis z mikrobloga

Mireczki, jesteście w nowej firmie ogólnie w back-endzie czujecie się całkiem swobodnie i pewniej niż we front-endzie. Macie do wyboru stanowisko front-endowiec, back-endowiec (backend w mało znanej technologii, ale zawsze coś).
Front to to co wszędzie (angular, js, css, html), ale nie czuję się w tym pewnie.

#html #css #frontend #programowanie #webdev #javascript

Co wybierasz?

  • Front-end 35.4% (35)
  • Back-end 64.6% (64)

Oddanych głosów: 99

  • 13
  • Odpowiedz
@KuszacaWoda: Ogarniam to w miarę, chodzi o to że front-endu nie ogarniam, i myślę czy w to iść, idąc w przyszłości do innej firmy umiejąc dobrze front-end wygladam lepiej niż umiejąc dobrze grailsy, tak myślę
  • Odpowiedz
@BlueKygo: mogę Ci powiedzieć tylko z mojego doświadczenia. Przez kilka(naście już, starość...) pierwszych lat siedziałem głównie w backendzie (który i tak z czasem ewoluuje do fullstacka) i było fajnie, ale coraz bardziej nudno. Ostatnie kilka lat to wyłącznie / głównie frontend (Angular, Knockout, Vue, teraz coraz częściej React z Reduxem) - i jakoś fakt, że rozwija się to cholernie dynamicznie sprawia, że się nie nudzisz, bo w momencie, gdy czujesz się
  • Odpowiedz
@BlueKygo: Ja bym zdecydowanie w backend poszedł. Masz większą odpowiedzialność, ale też większe zarobki (tym bardziej, że jest to wąska technologia). Nigdy nie nudził mi się backend, ale to zależy od projektu/firmy w jakiej pracujesz. Jeżeli chodzi o frontendowców to obecnie jest dużo ofert pracy, ale w większości kierowane są one dla osób początkujących. Firmy teraz masowo zatrudniają osoby bez doświadczenia, bo widzą w tym oszczędności (łatwiej wyszkolić takiego pracownika, który
  • Odpowiedz