Wpis z mikrobloga

Jak część z was wie, dwa tygodnie temu pewien mały karakan wydymał mnie i kilku mireczków na łączną sumę 100 kluczy do #csgo.
Zrobiłem o tym wpis z rozwojem sytuacji, ale postanowiłem go usunąć z powodu błędu autora (#pdk), a teraz gdy sprawa zakończona mogę ukończyć historię.
Z racji tego wrzucam treść usuniętego wpisu dla przypomnienia:

Podsumowanie akcji z oszukaniem mnie i @Straher przez @13vito37 na łączną sumę 70 kluczy (+ 30 od @vomar):


1. Wczoraj coś mnie naszło by sprzedać trochę ekwipunku na steamie. Patrzę na mirko a tu nasz kolega się ogłasza.

2. Pisze że nie idzie pierwszy. No ok, do mnie i tak ekspresowe przelewy nie dochodzą, a z reguły na drugi dzień.

3. Chłopak podsyła mi fałszywe potwierdzenie przelewu.

4. Dzisiaj @Straher dodaje wpis na mirko aby uważać na vito, bo oszukuje. (wpis już usunięty)

4.76 chcącemuniedziejesiękrzywda.jpg

5. Sprawdzam konto bankowe, kasy nie ma

6. Dodatkowo @vomar mu pożyczył 30 kluczy ostatnio, prawdopodobnie bez zamiaru oddania.

7. Razem z poszkodowanymi plus @maxciekpl, @kezc, no i @Szimu (sorry jak o kimś zapomniałem) ustalamy szczątkowe dane osobowe i prawdopodobne konto na fb (potem okazało się pomyłką)

8. Idę na policję z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa jako poszkodowany.

9. http://www.wykop.pl/wpis/18164767/csgo-csgotrade-csgorep-oszukujo-no-i-csiwykop-wlas/64215739

10. Udaje mi się znaleźć jego konto na fb, oraz jego matki, chwalę się w komentarzu niżej.

11. Piszę wiadomość do mamy z prośbą o kontakt.

12. @13vito37 dodaje nas na steamie i odusuwa konto.

13.Tutaj wrzucam screeny z czatu z nim oraz jego matką (nie chce mi się tego znowu wrzucać, w świetle całości raczej niepotrzebne, no i #januszecenzury)

13.66: na czerwono zaznaczyłem jego "oświadczenie" podpisane imieniem i nazwiskiem, nie wiem czy ma to moc prawną, ale fajnie się czyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

14. Idę na komisariat dostarczyć nowe dowody i spytać się czy byłaby możliwość wstrzymania postępowania o tydzień

15.

Sorry eciek, ale ten który to przyjmował już poszedł, papiery biorę, a jak chcesz coś powiedzieć extra to przyjdź w piątek >uzupełnić zeznania


16. Lech Poznań

17. Zgodnie z czatem zgodziłem się wycofać oskarżenie jeśli zwróci wszystkim mireczkom kluczyki, powie o tym rodzicom i ktoś (ja albo on) opublikuje to na mirko.

jeśli ktoś chce może przenieść sprawę na reddita i dalej, ja tam nie bywam za często.

#csgo #csgotrade #csgorep #oszukujo #csiwykop #wykopefekt


Co do rozmowy z jego matką; Tak, wiem że to było oczywiste że wbił się na jej konto, jednak najpierw chciałem zdobyć jakiś niezbity dowód oraz zmotywować młodego do oddania kasy, licząc na to, że mu się upiecze.

No i dalszy rozwój wydarzeń:

18. Dostaje od złodzieja zdjęcie pisemnego oświadczenia wraz z dowodem osobistym.
19. Mija kilka dni, młody nie oddał kasy.
20. Po kilku głębszych, przed północą udaje mi się znaleźć kontakt do jego dziadka i proszę go o przekazanie mojego numeru telefonu jego synowej, tłumacząc mu że ktoś w jego rodzinie ma problemy z policją.
21. Dziadek nie śpi całą noc, rano wbija się do synowej i podaje mój nr mamie młodego.
22. 9 rano, dzwoni do mnie telefon, w skrócie:

M:Tutaj mama @13vito37.

J: Pani syn okradł mnie oraz kilka innych osób na przedmioty do gry o łącznej wartości około 1000zł, złożyłem zawiadomienie na komisariacie przeciw pani synowi. Dałem mu też tydzień na oddanie tego, ale pani syn nie oddał pieniędzy.

M: Oddzwonię za chwilę do pana.


24. Dziadek zdenerwowany, matka z dzieckiem przy piersi rozbita emocjonalnie, a ojciec, wytrącony z równowagi przeprowadza lifting twarzy synowi.
25. Znowu telefon:

J: Dodatkowo pisałem w tej sprawie do pani tydzień temu na facebooku, bo taki był warunek "ugody", ale pani syn wszedł na pani konto żeby to ukryć.

M: Jak to? // słychać #!$%@? i niedowierzanie

A jak pan go w ogóle znalazł?

J: młody wcześniej dość często handlował z innymi, wysyłał przelewy z dwóch kont bankowych, mam obydwa numery kont. Jedno jest jego a drugie pani.

M: Oddzwonię za chwilę do Pana. // czuć jeszcze większe #!$%@?


26. Powtórz punkt 24.
27. Trzeci telefon. Matka łkającym głosem tłumaczy żebym jednak to wycofał, bo mały dopiero skończył gimnazjum, a chce iść do szkoły gdzie wymagają czystą kartę. Dodatkowo dawali mu hajs, żeby sobie na konto odkładał. Mówił im że nazbierała się czterocyfrowa suma, kiedy tak naprawdę konto było puste. Rodzicom powiedział że uderzył kogoś kiedyś, a ten go szantażował bagietami, to mu płacił haracze xD. Przeprasza mnie po raz n-ty i obiecuje oddzwonić potem.

28.Czwarty telefon, matka obiecuje mi przelew nazajutrz. Ja przy okazji daje jej nr telefonu do @vomar. Dodatkowo zapewnia mnie że młody prędko komputera nie dotknie (zwłaszcza że im się popsuł), a dodatkowo wysyła go na truskawki, by ten odrobił kilka brakujących stówek.

29a. Dostaję przelew, wycofuję zawiadomienie ( Mówicie że odpuszczenie na policji prowadzi do patoli, wydaje mi się, że zakończenie edukacji na gimnazjum zrodzi jeszcze większą patologię)

29b. W międzyczasie bagietmajstrzy odwiedzają @13vito37. Młody obsrany, dostaje wezwanie na komisariat.

30. Truskawki się nie udają, Vito idzie odrabiać pieniądze do piekarni, gdzie mało kto pracuje bo szefowa za mało płaci xD

I tak to w sumie jest Mircy, ja i @vomar odzyskaliśmy kasę, młody będzie mógł się uczyć w szkole, ale i tak ma #!$%@?. Gdybym chciał ciągnąć sprawę na policji, musiałbym kilka razy raz jechać na komisariat, a teraz mam do niego jakieś 70 km. Było też ryzyko, że sąd wyceni szkodę na jakieś śmieszne 50 złotych, bo co, "przedmioty do gry, hehe"

Ostatecznie jestem zadowolony z takiego przebiegu zdarzeń i jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie konkretnemu Mirkowi, który służył mi pomocą prawną.

A teraz wszyscy na #mecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz eciek - Jak część z was wie, dwa tygodnie temu pewien mały karakan wydymał mnie i kil...
źródło: comment_trE6Uec7pQdQ8iuIvKGcuB915DAvdqZc.jpg
  • 18
@eciek: bardzo dobrze, niech to będzie przestroga dla wszystkich oszustów i krętaczy, a do tego #!$%@? hazardzistów przez których cierpią całe rodziny, do tego właśnie prowadzą te #!$%@? jackpoty i ruletki, mam nadzieje że valve dostanie po dupie, bo ostatnio też otrzymali kilka pozwów za to, że ich przedmioty prowadzą do takich akcji i skończą to raz na zawsze.
@stresS: nie dostaną po dupie bo jest jasno powiedziane że nie wolno handlować itemami poza steamem, jak się dałeś zrobić to tylko na własne życzenie. Myślisz że po co na steamie jest tyle ostrzeżeń? Otwierasz czat i pierwsze co widzisz to żeby nikomu nie podawać loginu i hasła, ktoś ci wysyła pustą ofertę też ostrzeżenie że oferta jest pusta i nic nie otrzymasz. Jeżeli nie potrafisz z czegoś korzystać to tak
@jarek_bo_nie_zbychu: nie mam jak tego sprawdzić teraz, ale to jest tak samo jak z handlem kontami na różnych stronach, jak się dowiedzą to mogą poblokować. Jakbyś napisał do supportu steama że nie dostałeś kasy za klucze to by ci napisali że nic nie mogą zrobić bo u nich to wygląda tak że się zgodziłeś na tą pustą ofertę, a to że nie wyslał przelewu to mają gdzieś.