Wpis z mikrobloga

@Typo: tak też planowałem zrobić, ale po prostu chciałem wiedzieć czy gafą będzie jak nie założę go w ogóle, rzadko bywam na weselach.
@x1280: Może inaczej - pewnie na tle wujków-Januszów wcale byś się nie wyróżniał.

Natomiast jeśli chcesz dobrze się ubrać - to skoro i tak masz mieć zapięty ostatni guzik - to załóż krawat.

Natomiast na weselu teoretycznie nie ma potrzeby ściągać krawatu, natomiast jeśli już byś odpinał najwyższy guzik - to koniecznie krawat zdejm.
@Rain_: Zawsze może przyjść z gołą klatą w samych gatkach. Ale jednak to nie jest kwestia tylko wygody, ale też kultury.

Podejrzewam, że wesele będzie w lokalu klimatyzowanym. No chyba, że na świeżym powietrzu - to wtedy nawet bez ubrań będzie go grzało...

Niem mniej dobry garnitur z lekkiego przewiewnego i odprowadzającego wilgoć materiału i można się bawić. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Mr--A-Veed ale przeczytaj dokładnie, ja chciałem iść bez krawatu z rozpietym ostatnim guzikiem. Ewentualnie zrobię tak, że pójdę do kościoła i na początek wesela w krawacie a potem go zdejme. Chodziło mi tylko o to, czy mogę sobie ten krawat całkowicie odpuścić, czy nie będzie gafą pójście bez.
@x1280: Tak - ale na sam początek jednak wypada być ubranym oficjalnie, bo to świadczy o szacunku do państwa młodych. Więc krawat powinien być.

Natomiast na weselu możesz zdjąć ewentualnie.