Wpis z mikrobloga

Jako że @BankSMART zagrał poniżej pasa i dzisiaj poinformował mnie, że od 1.07 wycofują darmową wypłatę z bankomatów w całej Europie (nawet jeszcze karty nie dostałem, a już będę uciekał ;) ). Mam wiec pytanie: ma ktoś z Was konto dla młodych w PKO? Niby mają darmową wypłatę z bankomatów na świecie. Jak to wygląda w praktyce? Dobre kursy?

#pytanie #banki #banksmart #pkobp
  • 5
@kubsle: Lepsze Millennium Konto 360 Student, wystarczy jedna transakcja kartą miesięcznie zamiast pięciu i również masz darmowe bankomaty na całym świecie. Ale to co wyżej - dużo bardziej opłaca się karta walutowa z T-Mobile UB, opłata za wydanie to 10zł i nielimitowane wypłaty z bankomatów. Do tego kantor.aliorbank.pl i darmowe i natychmiastowe przelewy pomiędzy T-Mobile UB <=> kantor AB
Przy Koncie dla Młodych wszystkie bankomaty są darmowe i nie są naliczane żadne opłaty. W każdym banku wypłaty walutowe są przeliczane po kursie danej waluty - w PKO BP po kursie kupna w dniu dokonania operacji. Można tej opłaty uniknąć zakładając konto walutowe i biorąc kartę do takiego konta. PKO Bank Polski ma np. w swojej ofercie kartę wielowalutową - USD, EUR, GBP. W zależności od okoliczności, karta można podłączyć do rachunku