Wpis z mikrobloga

Mam konta osobiste w #mbank i #raiffeisen
Do konta w mBanku mam kartę #visa, w Raiffeisen kartę #mastercard
W przypadku tego pierwszego prowizja za wypłaty zagranico to 9zł lub 3% kwoty, w przypadku tego drugiego 8zł lub 3%.
Chociaż co do mBanku nie jestem pewny co do tych cyfr, ale one są akurat dość mało istotne.
Jest szansa na zniwelowanie tych opłat jakąś dodatkową usługą czy coś takiego? Nie lubię nosić przy sobie gotówki, wolę wypłacać małe kwoty, ale te 9 czy 8zł za każdym razem płacić mi się średnio uśmiecha.

#ror #banki #bankowosc
  • 12
zniwelowanie tych opłat jakąś dodatkową usługą czy coś takiego?


@ArekJ: I tak byłoby to nieopłacalne, bo będziesz miał przewalutowanie po tragicznym kursie banku (Raiffeisen) lub z ogromną prowizją za przewalutowanie (5,9% mBank). Załóż sobie konto walutowe w T-Mobile Usługi Bankowe. Koszt wydania karty to 10zł, a otrzymujesz nielimitowane wypłaty na całym świecie. Do tego konto do wymiany walut w kantor.aliorbank.pl i masz rewelacyjne kursy + nielimitowane wypłaty na całym świecie.
@ArekJ: jak małe kwoty to visa ma cash back, co jest notowane jako zapłata w sklepie, zatem nie ma opłat. Pozostaje pytanie czy zagranico, wiedzo co to cash back i czy majo to przy kasach
@MichaelT128: Orientujesz się czy są jakieś dodatkowe opłaty za prowadzenie tych kont? Potrzebuje tego tylko na wakacyjne wyjazdy i średnio mi się widzi zamykanie i otwieranie tych kont cały czas. A z drugiej strony płacić co miesiąc za coś czego nie używam też bez sensu.
@ArekJ, jeżeli posiadasz kartę Visa payWave do eKonto to za wypłatę pieniędzy poza granicami Polski z bankomatów będzie pobrana prowizja 3% wartości transakcji, minimum 9 zł. Możesz dokonać zamiany rachunku na eKonto z taryfą plus. Będziesz miał wówczas możliwość pobierania pieniędzy z bankomatów na całym świecie za darmo. Czy taka opcja interesowałaby Cię?

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
Zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
@MichaelT128, zgadza się w przypadku kart Visa dla transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki pobieramy dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji. Dodatkowo informujemy, iż dla kart MasterCard prowizja za przewalutowanie wynosi 2%. Dziękujemy za czujność.

Pozdrawiamy, Zespół mBanku

Zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
@ArekJ: Wez złotą kartę Mastercard za 9,99 miesiecznie i wtedy jest wyplata ze wszystkich bankomatow na swiecie za 0zł. A dodatkowo z racji ze to MC to przewalutowanie 2%.

@ZespolmBanku poprawcie mnie jesli sie myle
@sln7h wszystko się zgadza. Dodamy tylko, że opłata jest zwracana do 10go dnia roboczego następnego m-ca, jeśli zostaną zrealizowane transakcje bezgotówkowe na kwotę 2000 złotych w miesiącu.

Pozdrawiamy, Zespół mBanku

Zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.