Wpis z mikrobloga

@iLovePierogi: tak, chodzi mi o to, że chciałbym, żeby przez cały dzień można było wchodzić, ale żeby automatycznie wieczorem się blokowały (drzwi), i żeby je można było wtedy otworzyć albo kluczem, albo tak, jak normalnie, czyli drrrryń, halo, halo jadźka?! no, to jo! bzzzzz, klik.
@Nabucho: ogólnie na 100% da się coś takiego zrobić, pytanie czy wystarczy żeby zamek trzymał się na zapadce czy musi się ryglować? W pierwszym przypadku wystarczy elektrozaczep z odpowiednimi sterownikami, w drugim zamek elektromotoryczny i do tego odpowiednie sterowniki. Nie wiem czy znajdziesz coś takiego, na pewno da się to wykonać przy znajomości elektroniki (której ja niestety nie posiadam), pracowałem kiedyś na zamkach assa abloy i wiem, że mieli różne bajery.
@Nabucho: do usług ;) po więcej szczegółów proponuję udać się na jakąś elektrodę, możesz też napisać maila albo zadzwonić do producenta zamków (większość ma przedstawicieli handlowych w Polsce), powiedz że jesteś z biura architektonicznego i inwestor sobie coś takiego zażyczył to na 100% dostaniesz fachową odpowiedź xD. Jeśli chodzi o zamki elektromotoryczne to jest to dość droga zabawa - 1,5k - 2k cebulionów, ale elektrozaczep kupisz pewnie za stówę, pytanie jak