Wpis z mikrobloga

Cześć mirki!
W międzyczasie kiedy wszyscy mówili o Brexicie, ja pierwszy raz w życiu strajkowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poważnie, to w Belgii był strajk narodowy (ostatnio często strajkują) i w związku z tym, że mam umowę z agencji pracy a agencje pracy też dołączyły do strajkujących dostałem informację, że nie mam prawa przyjść do pracy i dzień w tył. I co zrobisz? nic nie zrobisz.

Miałem też ostatnio "przyjemność" przejechania się autem Gandawa-Bruksela i zauważyłem, że Belgowie dosyć często zapominają o czymś takim jak migacz, ale to może ktoś kto częściej jeździ potwierdzi czy ja tak po prostu trafiłem :)
Belg w chacie się mocno zdziwił jak podczas meczu Belgia - Węgry powiedziałem, że wolałbym aby Węgry wygrały, cóż nie słyszał o relacjach między Polską a Węgrami, wyjaśniłem to krótkim "Między naszymi państwami jest przyjaźń dłużej niż wy istniejecie" i dodałem odnośnik do wiki.

Póki co niezbyt przepadam za Belgami, wydaje mi się, że dostosowują zdanie zależnie z kim rozmawiają i starają się zachować wieczną neutralność tak jak ich kraj próbował. Belg w chacie mówi że rower jest jego ale jakby miał pożyczyć to już nie jest jego xD Belg w robocie mówi, że fajnie jakby Belgia powygrywała w euro bo to spoko dla gospodarki, ale jak włosi z nimi wygrali a do pracy jak jedziemy to włoch kieruje, to pierwsze słowa były w rodzaju "Ah jak dobrze, że wczoraj dostali po dupie, pyszałki!"
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc w UK o brytolach się wypowiedzieć nie mogłem bo ich w Londynie ciężko znaleźć :D Niemiaszkom trzeba od początku coś dogadać aby nie byli zbyt mądrzy, chociaż zawsze próbują udowadniać jacy to są genialni, ich też jakoś znosiłem ale największy trud mi sprawia zdzierżenie Belgów, mam nadzieję, że jakoś to się zmieni :)

#skzuk #skzdeu #bruksela #belgia #emigracja
  • 16
@Primusek: @system_shock: Żeby jeszcze umieli chociaż flagę wyprasować. Widok pogniecionej flagi w kantynie i logiem CocaCola na czerwonym tle mnie codziennie razi w pracy, że nie wspomnęo flagach z logami piwa czy zdjęciami drużyny o ile to jeszcze flagą można nazwać. Dopinają sobie rogi i ogony diabła do aut bo "Red devils". Czuję się trochę jak w Polsce podczas walentynek, że jest taki przepych tym euro tutaj jakby nic innego
do tego środkowy pas o 5 nad ranem kiedy autostrady puste, a na drogach podrzędnych boją się nawet wolno jadący kombajn wyprzedzić, także ciągnie się karawana samochodów przez kilkaset metrów zderzak na zderzaku.


@patrol798: jaki rejon z ciekawości? bo ja ja mam odmienne zdanie na ten temat
@patrol798: @sukcez: w uk minimum 5 razy wpakowałem się przed maskę samochodu którego kierowca na skrzyżowaniu stwierdził że jednak skręci. Najśmieszniej jest jak spotka się 4 takich agentów na skrzyżowaniu i żaden nie włączy kierunkowskazu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mimo to nie mogę się nadziwić jak oni przeżyli skoro raz że kierunkowskazów używają tak często jak stereotypowy kierowca BMW, a dwa samochód jadący wieczorem w czasie
@yazir: ile razy ja już tu mogłem rozbić samochód...nie musiałbym chyba pracować - żyłbym z odszkodowań. Jeśli bym do tego dodał przygody na moto i rowerze to trochę by tego było.
@wykopowy_brukselek: to też mnie zastanawia, przed pieszymi szybko całkiem się zatrzymują, ale żeby auto wpuścić to nie było tak łatwo :)

@zirytowana_plaszczka: jest to jeden filmik który się przewija non stop, na tyle milionów trafił się idiota, błąd statystyczny. Belgia istnieje od względnie niedawna więc tożsamości narodowej czy przywiązania do symboli narodowych to u nich za grosz.