Wpis z mikrobloga

Rowerowe mirki i mirabelki, jak to jest, że system v-brake jest uważany za najlepszy, najprostszy, najskuteczniejszy system hamulcowy w rowerach mtb i xc? Dlaczego na jutubowych kanałach rowerowych ten system jest stawiany ponad tarczami jako niepsujący się, działający w każdych warunkach, łatwy w serwisowaniu? Sprzedawcy też tak do tego podchodzą.
Wczoraj po deszczu zrobiliśmy kilkadziesiąt km w terenie, lasy, błota itp. i już po 2km szczęki tarły o obręcze, bo się piasek przykleił. Opłukanie wodą starczyło na następne 2km. U ziomka na tarczach zero problemu, nic nie świszczy, nic nie trze.
#rowery #mtb #crosscountry #xc #gozkiezale
  • 20
  • Odpowiedz
, jak to jest, że system v-brake jest uważany za najlepszy, najprostszy, najskuteczniejszy system hamulcowy w rowerach mtb i xc?


@sebawo: Niby przez kogo? V-brake dzisiaj w MTB praktycznie nie występuje.

Sprzedawcy też tak do tego podchodzą.


@sebawo: Sprzedawcy sprzedają, to jest ich podejście. Nie ważne co.
  • Odpowiedz
@szybciutki: jazda po prostym, pierwsze głębsze błoto, opona zanurza się razem z felgą i już, pół obrotu później to błoto siada na klockach i zaczyna trzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szybciutki: co znaczy dobre koło? sprecyzuj, bo takich ogólników jest od #!$%@? a powyższy przykład pokazuje, że w terenie każde v-brake ssą gałę, bo wystarczy felgę w błocie #!$%@?ć i się zaczyna :)
  • Odpowiedz
@sebawo ja nie mam takich problemów, a jeżdżę bardzo dużo... "dobre koła" wpisz sobie w Google, poczytaj i wtedy będziesz wiedział. Jak ja nie lubię Januszy w każdej dziedzinie. "Nic nie wiem z danej dziedziny ale się za to biorę". Zanim kupisz rower, weźmiesz się za jakąś dyscyplinę sportu to się porządnie przygotuj.
  • Odpowiedz
@szybciutki: ale #!$%@? mnie obchodzi zawodowe jeżdżenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem rower z takim osprzętem jaki polecają znafcy z jutuba z milionem subów, pierdyliardem lajków i filmikami co 12 godzin. "nieeeee kupuj tarcz, chyba, że za 9999cbl, bo te tańsze to #!$%@? bedo, kup se lepi porządne fałbrejki, tam sie ni ma co zepsuć".
A tu pierwsze lepsze błoto, felga #!$%@? i po temacie (
  • Odpowiedz
@szybciutki: #!$%@? mać. Gadasz głupoty i jedyne do czego sam się możesz #!$%@?ć to kolor nicka.
@sebawo: Nie musisz kupować nowych kół, nic to nie da. V-brake to system prosty i skuteczny, ale w suchych warunkach. Nie przeskoczysz tego.
  • Odpowiedz
@dran2

@szybciutki: #!$%@? mać. Gadasz głupoty i jedyne do czego sam się możesz #!$%@?ć to kolor nicka.

@sebawo: Nie musisz kupować nowych kół, nic to nie da. V-brake to system prosty i skuteczny, ale w suchych warunkach. Nie przeskoczysz tego.

Brednie jakich mało
  • Odpowiedz
@sebawo: Powiem krótko: V-brake są lepsze od mechanicznych hamulców tarczowych pod względem cena/skuteczność natomiast ssą pałkę przy hydraulicznych. A zestaw używanych hydraulicznych shimano dostaniesz za jakies 300zł spokojnie.
  • Odpowiedz