Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie diety. Jestem aktualnie na "redukcji", tzn w ciągu 2 miesięcy spadło mi około 6-7kg, z czego 10cm w pasie. Nie planowałem do końca typowej redukcji, po prostu wróciłem po kontuzji do ćwiczeń. Makro : B 2g/kg T 1.2/kg W 2.8-3/kg. Wcześniej próbowałem W3,5g, T 1g, B 2g, ale widziałem, że mnie podlewa, więc z ciekawości podbiłem tłuszcze i uciąłem węgle. Aktualnie ważę 92kg przy 185cm, nie ukrywam, że bf jaki teraz mam mi odpowiada (w granicach 15-17%). Za to sylwetkowo średnio się czuję, wolę jednak większe gabaryty. Nie chcę znów próbować wszystkiego na sobie, szkoda trochę czasu. Boję się, że jak dołożę kalorii, wrócę do stanu sprzed "redukcji". Będę większy, ale pas też mocno pójdzie do przodu. Potem w przypadku redukcji spadnę i właściwie będę dryfował między dwoma stałymi stanami. Najchętniej dołożyłbym trochę mięsa, bez tłuszczu. Zdaję sobie sprawę, że to dość ciężkie do zrealizowania. Czy możecie polecić kogoś, kto zajmuje się dietetyką i rozpiskami treningów? Chodzi mi o osobę, która podejdzie trochę mniej szablonowo, tzn. będzie w stanie uwzględnić czynniki, które opisałbym itp. Mile widziane Wasze doświadczenia, efekty itp. Myślałem żeby napisać do Mauricza, Nie jestem zbyt przekonany do diet typu KFD czy SFD, ale może mieliście z nimi styczność. Dzięki i pozdrawiam
#mikrokoksy #dieta
  • 4
@Re-volt: Możliwe, że w przypadku zwyczajnej redukcji. Kaloryczność teraz mam w granicach 3000kcal, z tego co widzę, niektórzy schodzą nawet do 1800 ;). Celem w samym sobie nie była utrata wagi, tylko rekompozycja. Z uwagi na niższą aktywność w czasie kontuzji i trochę gorszą dietę, udało mi się na tej kaloryczności mocno zejść z wagi. na tych 3000kcal na razie waga się utrzymuje. Chciałbym dołożyć kg, przy jednocześnie jak najmniejszym powiększeniu
@griszkow: z doswiadczenia powiem Ci, ze lepiej zrobic teraz ostra redukcje i pozniej budowac miesnie bez zalewania sie. jest wolnie w ten sposob, ale przynajmniej nie wygladasz jak typowy kark z silowni. jak widze tych napakowanych i ulanych gosci to az mi smutno. on na pewno ulozy Ci fajny plan bo ma wiedze i rekomendacje z mirko. w mojej ocenie powinenes jesc mniej bo nie jestes grubasem zeby miec az takie
@griszkow tu nie ma filozofii, tluszcze i białko masz ok. Dorzuc 200 kcal z wegli i patrz co sie dzieje z sylwetka i waga. Waga stoi/spada-> dorzuc 200 kcal z wegli. Waga idzie do przodu za szybko ->obetnij 100/200 kcal z wegli.