Wpis z mikrobloga

#motocykle #sjcam
W sobotę nawinąłem krótką trasę po okolicach. Wyszło w sumie lekko ponad 200 km. Z Wrocka pojechałem przez Ślężę do Świdnicy, gdzie się zamotałem z powodu kolarskich mistrzostw Polski, następnie do Wałbrzycha, dalej w stronę Kłodzka, odbiłem przez Srebrną Górę (fajna droga przez góry, ale lipny asfalt) do Ząbkowic Śląskich zobaczyć Krzywą Wieżę. Potem krajówką do Wrocławia. Po drodze jechałem kawałek za dwoma gośćmi, ale nie było czasu zatrzymać się i pogadać. Jechałem też chwilę z kolesiem na widlastej sportowo-turystycznej hondzie, ale nie pamiętam modelu.
Myślę czy inwestować w jakąś kamerę. Widzę, że polecane jest SJCam. Jak to się sprawuje? Vloga raczej nie planuję, chociaż nie widziałem ducati-vlogów na polskim youtube. Może wrzucałbym co lepsze (choć i tak na razie kiepskie) przejazdy i traski.
  • 29
@niemieczargentyny: mam SJ4000 wifi - na własny użytek jak najbardziej, ponoć trochę lepsze parametry ma xiaomi. mnie tylko brakuje dobrej jakości w przypadku przyspieszania lub zwalniania nagrania - wtedy się robi pikseloza, poza tym świetna jakość, bardzo dobre kolory, polecam :)
@niemieczargentyny: sjcam dzwiek to shit mocno. i cieplota kolorow gorsza, zimniejsze znacznie. Imo bierz sony.
mam GoPro i sam bede bral Sony, bo stosunek ceny do jakosci ma najlepszy. Moze ma troche mniejszy kat widzenia od GP ale jakosc wideo ta sama i duzo tańsze. No i wymiary i mozna je ladowac. nie to co GP w obudowie :/ Chińczyki zachwalane sa tylko przez ludzi, którzy koniecznie chca miec kamerę i
@tosyu: wiem co mowie, mam nawet porownanie własne z gopro i sjcam tych samych ujec :) wierz mi nikt kto ostatecznie zakupil gp albo sony nie przeszedl na chińczyki. Jest trend na przesiadki ale na Soniacze ADV, bo użytecznościa przewyższaja GP :)
@Stitch: nadal uważam że przesadzasz w tamtym konkretnym zdaniu, kamerę chcieć można z różnych powodów i mieć różne oczekiwania ;-)

Pod względem jakości obrazu to dla przykładu dla GoPro to dla mnie shit, wole swojego olympusa, ale że na drodzę aż tak nie widzę zastosowania dla 4k i więcej (z mojej perspektywy) to ani lustra ani go-pro nie zamierzam montować ;-) ze zwykłego samsunga byłem zadowolony w samochodzie (fakt, nie chińczyk
@tosyu: ale ja nie mowie o hd4, bo mi 4k tez niepotrzebne. ja nagrywam w 720p wszystko i mam hd2. hd3 i 3+ tez uzytkowalem i maja zdecydownaie lepsza jakosc obrazu i kolorow od chinczykow, ale i tak sony bedzie nowa kamera, a gopro zrobi papa
no ale olympus to tez markowa kamera ;)
@Stitch: nie każdy jest gotowy żeby wydać na kamerkę 1000+. Ja kupiłem chińczyka bo nie byłem pewien jak i ile kamerki będę używał.
Z jakością xiaomi nie jest źle, kąt widzenia mniejszy niż sony (155o), ale poza obudową wszystkie akcesoria od GP. Za 400 zł razem z obudową i uchwytami to nie ma co narzekać.
@Stitch: Dla mnie mogą sobie i kręcić w negatywach te kamerki ;-) rozmowa tu już rozbija się o konkretny cel konkretnego osobnika i konkretne wymogi od sprzętu. Zwróciłem Ci uwagę dlatego, że jestem cebularz i muszę się wypowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale przede wszystkim dlatego że wrzucasz wszystkich do jednego worka, twierdząc to co powiedziałeś w tamtym konkretnym zdaniem. Co służyło ewidentnie tylko temu iż jesteś
@Stitch: sjcam niestety mimo swojej popularności jest dość słaby. Miałem kupić sj5000plus, ale na szczęście stwierdziłem, że wyświetlacz mi nie jest potrzebny. Xiaomi jest tańsza, ma dużo lepszą jakość i można ją tuningować wrzucając skrypty na kartę. Największa wada to brak wejścia na mikrofon.
@tosyu nie, nie twierdzę tak i w byciu cebulakiem to przeoczyłes ;) zaznaczylem tylko, ze jesli ktos chce dobrej kamery i przy tym nie wydac za nia tyle co za gopro to sony. bo oferuje wszystko za niecale 1k zl. a gopro moze i jest dobre ale leży pod wieloma wzgledami. w zamysle chiczykow chodzilo mi tylko o sjcama, bo jest ultra slabe i ultra popularne. Xaoimi wspomniane przez przegrywa jest juz