Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że znam ścieżkę względną do pliku. Nie wiem jednak jaka będzie wielkość poszczególnych znaków w tej ścieżce. Jak dostać ścieżkę do pliku(z odpowiednią wielkością znaków) w oparciu o ścieżkę z możliwą nieprawidłową wielkością znaków?

#linux #cpp #programowanie
  • 14
@Leinnan: a co jeśli w aktualnym katalogu masz tylko foldery _piErwszy oraz _pieRwszy oraz w obu istnieją dokładnie ścieżki dRUGI/tRZeci/_CZWartY/plik_jako_piaty.efd? Tzn. teoretycznie do obu katalogów mogło by dopasować?

Najprostsze pytanie - czemu nie możesz dostać poprawnej ścieżki?
@Leinnan: No to nie wiem jak chcesz rozróżnić dwie różne ścieżki, które potencjalnie zgadzają się z tym wejściem (a takiej sytuacji przecież nie możesz wykluczyć). Chyba że możesz założyć, że w danym katalogu nie istnieją dwa pliki/foldery, których nazwy różnią się co najwyżej tym czy któraś literka jest mała czy duża (tzn. po sprowadzeniu do "małych" obie są takie same), wtedy możesz po prostu będąc w danym katalogu listować wszystkie foldery
@CoTuSieWyprawia: Już zrobiłem. W sumie właśnie to zrobiłem.
-zrób kopię ścieżki pliku ale z małymi literami
-wylistuj zawartośc folderu głównego
-kopię szukanej ścieżki porównuj z skopiowaną pomniejszoną wersją zawartości folderu głównego
-jak się zgadza zwracaj ścieżkę nie pomniejszoną

I jeszcze na początku sprawdź czy przypadkiem oryginalna wersja nie jest przypadkiem prawidłowa.
@Leinnan: No tak, teraz może pomyśl jeszcze żeby jakoś zabezpieczyć się i nie pozwolić utworzyć drugiego folderu, jeśli istnieje już taki, że gdyby wziąć nazwy obu i porównać bez uwzględnienia wielkości to były by takie same. Bo jeśli takie dopuścisz to ... ;)