Wpis z mikrobloga

Ale powiesz mu że to Austriak?


@Twardy__twardziel: Austriacy to Niemcy tak samo jak Bawarowie, Prusacy, Saksończycy i inni. Różnica była taka, że byli w innym organizmie państwowym. 99% poparło Anschluss do Niemiec, w Sudetach jak mieszkali Niemcy to też byli "Austriacy" (poddani dynastii habsburskiej), a Hitler też ich wcielił do Niemiec( )
Różnice są między nimi minimalne, Dmowski już w 1921 przewidział, że Niemcy wcielą do
@AAA90: W 1945 hokus pokus i Austriacy już nie są Niemcami (po 1000 lat bycia Niemcami). Na tym właśnie polega robienie kogoś w chu*a. Podobnie zrobili Francuzi w 1815, kiedy wmówili Europie, że to oni byli pierwszymi ofiarami burdelu przez siebie zrobionego. Przykład: Talleyrand, który najpierw zamieszanie organizował, a później wmówił na Kongresie, że to nie on.
@pawel_tarnobrzeg: Hokus pokus i po 1918 Polacy nie są Rosjanami. ( ͡º ͜ʖ͡º) Może zostaw im prawo do samostanowienia, hmm? Popatrz jak w XVIII i XIX wieku rywalizowały ze sobą Prusy i Austria, jak inny charakter i kultura panowała w Śląsku pruskim i austriackim. To mimo wszystko inne dzieje, przywiązanie do innej religii (prokatoliccy Habsburgowie i protestanccy Hohenzollernowie), własne tradycje. Mówienie, że Austria=Niemcy, Ukraina=Rosja, Japonia=Korea, śmierdzi
@AAA90: Z tym porównaniem do zaborów to dowaliłeś podobnie jak z Ukrainą i Koreą. Polacy i Ukraińcy nigdy nie uważali się za Rosjan, a Koreańczycy za Japończyków. Łączyło ich państwo, a my mówimy o narodowości i to Ty teraz popisałeś się ignorancją i myleniem pojęć. Niech się samookreślają, ale faktem jest, że do 1945 roku uważali się za Niemców. Żyją ludzie urodzeni przed 1945 rokiem i skoro uważali się wtedy za
Pobierz pawel_tarnobrzeg - @AAA90: Z tym porównaniem do zaborów to dowaliłeś podobnie jak z U...
źródło: comment_ymkcUy67Uv1nYS4K6Y6k9QHNiCtOSAlC.jpg
@pawel_tarnobrzeg: Mam podać źródło, z którego wynika, że Austriacy NIE uważali się za Niemców? :D Co to za sposób argumentacji? Źródłem jest fakt, że ostatecznie po I WŚ jednak Austriacy się nie przyłączyli (tzn. niektóre stronnictwa się do tego paliły, ze względu na obciążenia reparacjami). Jeszcze widoczniejsze było to w XIX wieku, gdzie idea Wielkich Niemiec ich nie przyciągnęła a antagonizmy prusko-austriackie sięgały apogeum.

Z tym porównaniem do zaborów to dowaliłeś
@AAA90: Dobra, każdy zostanie przy swoim, ale jeśli jesteś takim zwolennikiem samostanowienia (tak samo jak i ja), a rzecz dotyczy narodowości (samodzielnie wybranej) przez Hitlera, to ja nie mam wątpliwości że uważał się za osobę narodowości niemieckiej, a nie austriackiej. Ty wciąż twierdzisz inaczej?

Co do dowodzenia, to: jeśli chcesz, to pokaż mi jakiś dowód, cokolwiek, co by świadczyło o tym, że mieszkańcy Austrii uważali się za osoby narodowości austriackiej. Co