Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy!

Po wczorajszych baletach w Krakowie (to był naprawdę wspaniały wieczór - pokaz fajerwerków nad Wisłą to majstersztyk), przyszedł kac. Wraz z kacem pojawiły się różne zachcianki - w tym i kulinarne. To niecodzienne połączenie polskiego kiwi (tudzież chodzi o ziemniaka) oraz klimatów śródziemnomorskich i greckich wynika właśnie z takich potrzeb człowieka w stanie potrzebującym. Mamy tutaj:

- ziemniaki z pieca z ziołami, szczypiorkiem oraz sosem czosnkowym-tzatzkiki (wszystko mojej roboty)
- krewetki smażone na oliwie z oliwek i czosnku
- zgrillowany łosoś
- tradycyjnie pomidorki

Czas przygotowania 40 minut
Koszt ... spory, ale warto było #!$%@? parafrazując popularnego pana Zbyszka.

#zywienie #gotujzwykopem #zasilaczgotuje
Pobierz ZasilaczKomputerowy - Cześć Mircy!

Po wczorajszych baletach w Krakowie (to był nap...
źródło: comment_D5vZbhx53Bu25cCnroPKqoXcuxykzIjY.jpg
  • 10
@dzieju41: Podsmażyć na oliwie/maśle wyciśnięty czosnek. Dodać do tego krewetki, smażyć 5 minut na małym ogniu bo oliwa/masło są wrażliwe na wysokie temperatury. Jak ktoś lubi można posolić lekko. Podawać pokropione cytryną. Krwetki same w sobie nie potrzebują mocnego doprawiania bo mają swój własny charakterystyczny smak. Można też udusić w winie.
@dzieju41 jeśli szare, to jesteś szczesciarzem - są świeże. Możesz usunąć jelito (jeśli to te większe), taki czarny pasek wzdłuż krewetki i smażyć w sumie 5 - 7 minut, jeśli zrobią się różowe i wywina się delikatnie są już gotowe.
W przypadku różowych mrożonych wrzuć je do ciepłej wody do miski żeby się rozmrozily, jak będą gotowe możesz zrobić to samo z jelitami, o ile nie są ju z usunięte i wrzucasz
@kranu: Chyba zaryzykuję i kupię jakieś mrożone lub świeże i pobawię się z jelitem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że warto to wiem, bo jadłem nie raz ale sam nie przyrządzałem ani razu.