Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki!

#oswiadczenie #mampomysla #euro2016

Mówi się o nas Polakach, że jesteśmy bardzo specyficznym narodem, ba! Mówi się, że powinniśmy rządzić światem! Nie rządzimy nim jednak. Dlaczego? Bo nam się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A gdybym powiedział Wam, że mamy szanse choć przez chwilę nim porządzić? Że to jest ten czas i moment na prawdziwy #wykopefekt, a nie kolejne "Ukradli mi auto" od kilkunastogodzinnej zielonki? Jeśli powiem Wam, że my - proste Mirki i Mirabelki, stulejarze i Janusze od wszystkiego, od handlu, przez sport, a na polityce kończąc, możemy na chwilę zmienić otaczającą nas rzeczywistość, choć na moment zmienić zasady gry i poczuć się Panami Świata? To jak? "Pomożecie?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O co chodzi?

Trwa Euro2016, gdzie nasi piłkarze grają jak nigdy i nie przegrywają jak zawsze. Jestem rocznikiem 85 i z nieukrywaną radością odczułem ulgę, że oto, po 30 czy nawet 40 latach ciągłych powtórek Wembley, Orłów Górskiego czy też MŚ z 1982 wreszcie TVP będzie pokazywać coś innego, bo oto dzieje się na moich oczach coś co i ja mojemu "już za nie długo" urodzonemu synowi będę mógł opowiadać z dumą o naszej Reprezentacji! Najpierw Niemcy 2:0, a teraz to - #tylewygrac ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dobra, bo gubię wątek - jest Euro. Przed meczami grają zawsze hymny państw, wiadomo. Nasz hymn jest oczywiście najlepszy i mówię to z pełną powagą, przy czym (nie)stety jest też, obok angielskiego, najkrótszym odgrywanym na tej imprezie. Ani mnie to boli, ani ziębi, tak już jest, taki standard - jedna zwrotka i refren, potem brawo i "na nich" ( ͡° ͜ʖ ͡°) A gdyby tak...

A gdyby tak nieco potrollować UEFA, przede wszystkim jednak pokazać naszym piłkarzom ile dla nas oni i to co robią znaczą? A gdyby tak, kiedy skończy się UEFOwska część hymnu zaśpiewać go dalej, drugą zwrotkę, a capella? Wyobraźcie sobie - 20 czy tam 30 tys. gardeł śpiewa hymn z linią melodyczną, kończy się, piłkarze zaczynają bić brawa, a wtedy niespodzianie ta "mała Polska" na stadionie w Marsylii jeszcze głośniej zaczyna śpiewać dalszą część hymnu? Czy nie uważacie, że to było by... wspaniałe? Że moglibyśmy jak nigdy pokazać naszym graczom, że jesteśmy z nimi, że wszyscy jesteśmy Polakami i jesteśmy z tego dumni? Że jesteśmy ogromną siłą, że mamy razem wielką moc i już od samego początku nią naładowani ruszymy tak na rywali? Jak o tym myślę, to mam ciary na plecach...

Zawsze marzyłem, by być reprezentatem Polski. Nigdy nie specjalizowałem się w niczym itp., typu piłka, siatkówka czy coś, niemniej jednak marzyłem by po prostu być gdzieś na jakieś imprezie i razem z kibicami odśpiewać nasz Hymn Państwowy. Bo widzicie ja Hymn bardzo szanuję, ##!$%@?! Za ten hymn wielu ludzi oddało niegdyś swoje życie. I nieważne czy rozsprzedali nam ten kraj czy nie, rządzą nami jakieś ubeckie pozostałości i kłócimy się oraz spieramy teraz o to i pierdyliardy innych spraw na co dzień. Tamci ludzie, tamci PATRIOCI oddali swoje życie w imię ideałów, oddali życie za nasz kraj, za nas, także między innymi po to abyś Ty teraz mógł się tu z drugim kłócić kto jest drugiego sortu, a kto nie. Zawsze się wzruszam kiedy słyszę nasz Hymn. Zawsze stoję na baczność. Z szacunku do tych wszystkich osób, których już nie ma, ale dzięki którym jestem teraz ja.

Dla Reprezentanta Polski, osoby wybranej z wielu innych, by reprezentować właśnie swój Naród jestem pewien, że te emocje i te uczucia są znacznie bardziej potęgowane podczas ogrywania jego hymnu. A gdybyśmy tak mogli je jeszcze bardziej wynieść w przestrzeń kosmiczną śpiewając drugą zwrotkę hymnu a capella, to... czy ktoś nas będzie wtedy w stanie pokonać? ()

Tyle o motywacji, gratuluję jeśli dobrnąłeś aż tutaj. Teraz już z górki - co chcę osiągnąć?

Internet jest wielką siłą, podobnie jak Polacy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Musimy tę akcję nagłośnić jak się da - Facebooki, Twittery (ja sam nie mam) i wszystko inne - musimy dotrzeć do tych 30 tys. kibiców, którzy zasiądą na trybunach w Marsylii - po to żeby wiedzieli co robić gdy przyjdzie czas. Kto wie - może hashtagi #drugazwrotka #secondverse w zestawieniu z #uefa #euro2016 #polpor staną się na tyle popularne, a o sprawie zrobi się tak głośno, że i sami włodarze UEFA zainteresują się tematem i sami z siebie odegrają nam drugą zwrotkę? Albo cały Hymn acapella? To przecież jeszcze całe 4 dni do meczu z Portugalią! Ech pomarzyć...

Nie wiem, a może to tylko ja i moja bujna wyobraźnia mnie poniosła, a ja dałem jej upust w tym najdłuższym moim wpisie na Mirko? Może za chwilę usłyszę swoje pierwsze w historii "usuń konto" od jakiegoś randomowego stulejarza, a o moim pomyśle szybciej wszyscy zapomną niż się dowiedzą? A może jednak nie i to jest właśnie ten moment, kiedy ruszy machina Wypoku i razem zrobimy coś, przez co jeszcze długo o nas nie zapomną po Euro, niezależnie od wyniku z Portugalią?

To jak tam Mirki, jak będzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2