Wpis z mikrobloga

Mam pokój na poddaszu i w upalne dni jest zajebisty piekarnik. Jest jedno okno dachowe przez które moim zdaniem nagrzewa się cały pokój i myślę je zakrywać jakąś folią odbijającą ciepło. Taką podobną jak w autach się montuje za szybami, albo za kaloryferami. Myślicie że to dużo pomoże i pokój nie będzie się tak nagrzewał? Czy różnica będzie niewielka?
  • 13
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie wiem jak jest izolowany, z tego co pamiętam jest gruba wata szklana, ścianki są z płyty. I faktycznie okno jest małe, a powierzchnia "sufitu/dachu" bardzo duża w stosunku do pokoju.
  • Odpowiedz
@Artysta89: domowe sposoby przeważnie niestety #gwno dają ;[ my teraz remontujemy poddasze, też mamy #zajebisty piekarnik i zastanawiamy się nad kupieniem markizy... kupujemy okna z fakro i akurat mają fajną promocję- możesz testować markizę za darmo przez 3 miesiące, a później im to oddać- czyli najgorsze upały będziesz miał za sobą i nic nie bedziesz musiał płacić :D

http://www.fakro.pl/produkty/promocje/wyprobuj-za-darmo-2/
  • Odpowiedz
@Artysta89: Możesz na próbę zasłonić jakimś kocem, czy czymś takim, dołożyć na wierzch białą szmatę (prześcieradło), żeby odbijała światło, i sprawdzić, jak wtedy będzie. Efekt powinien być dość podobny, jak przy folii (chociaż słabszy), więc się dowiesz, czy to coś daje.
  • Odpowiedz