Wpis z mikrobloga

@bart13: Chyba sobie kupię. Z tego co widzę coś przyzwoitego to tak ze ~30EUR. Pluję sobie w brodę, że nie kupiłem jak w Lidlu były ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dobre, dokładne i trwałe suwmiarki elektroniczne kosztują powyżej 500 zł.


@vaxpnk: umiem używać suwmiarki kolego. Problem polega na tym, że tutaj kreski są "wytłoczone" i gówno widać, czy się pokrywają czy nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@rebul4: @ElmetMarket: ok, dzięki za info. Nie będę sobie w takim razie elektryczną głowy zawracał.
dobra elektroniczna mitutoyo 150mm to około 500zł

@rebul4: @geuze: @DennisRozrabiaka: @ElmetMarket: pytanie tylko czy pytający potrzebuje "dobrej elektronicznej" - czy zwykła elektroniczna najtańsza nie wystarczy mu w zupełności, skoro do tej pory mierzył na łokcie i rzuty kamieniem?
Ja wiem, że mitutoyo jest stabilna, kalibrowana itd... tylko że w codziennym rzucaniu po warsztacie często wystarcza kawałek patyka z kreskami, i szkoda kasy na coś czego się nie wykorzysta.
GuangLu


@rebul4: drogo nie jest, tyle w budowlanym w Holandii kosztuje analogowa... xD Na Ali za ~25 ojro można kupić. Planuję zakupy rowerowe i chciałem sobie przy okazji kupić tę.

@hrumque: dokładnie tak. W zasadzie suwmiarka potrzebna mi tylko od czasu do czasu do roweru, zmierzenia jakiejś śrubki etc.

@ElmetMarket: mieszkam za granicom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@geuze: Elektroniczne tanie z reguły są słabej jakości i byle kurz im szkodzi (są różne metody pomiaru), a jak coś obrabiasz i potrzebujesz zmierzyć to trochę lipa, bo trzeba czyścić za każdym razem. No i zdarza się jej wynik z dupy podać więc dla pewności lepiej mierzyć kilka razy :)
Elektroniczne tanie z reguły są słabej jakości i byle kurz im szkodzi (są różne metody pomiaru),

@dreaper: Nie wszystkie. Bez przesady. Mam 2szt, jedna z lidla a druga z jakiegoś marketu, w zasadzie identyczne tylko jedna ma przycisk jednostki in/mm a druga tego nie ma. Kosztowały może z 40zł. I sprawują się w warsztacie świetnie, nie twierdzę że są wzorcem metra, ale prosty test "wyzerować, poruszać szybko tam i nazad po