Wpis z mikrobloga

Co dzisiaj skisłem, to moje XD

Wracałem do domu, jakaś zawalidroga na lewym pasie, nie podjeżdżam pod zderzak, nie walę mu długimi, nie trąbię, po prostu wyprzedzam go prawym pasem. Po zakończeniu manewru usłyszałem klakson, ale myślę sobie "nie ma bata, to na pewno nie na mnie", jadę dalej. Pech chciał, że i tak złapało mnie czerwone, więc się zatrzymałem, gość dojechał za chwilę, stanął na pasie obok (a jakże, na lewym) i z mordą do mnie:
- Nie wyprzedza się prawym pasem!

Nic nie odpowiedziałem, tylko popukałem palcem w czoło. Ten momentalnie się zaczerwienił i wrzeszczy:
- Mam cię na kamerce!!!

Zapaliło się zielone, pomachałem mu i pojechałem.

Skąd się biorą tacy głupcy? Przecież na dobrą sprawę jeżeli na drodze o dwóch pasach ruchu ktoś cię bierze z prawej, to nie on łamie przepisy, a ty. A gość mi jeszcze kamerką grozi... Powodzenia XD

#polskiedrogi #januszeprawa #bekazpodludzi
  • 12
@Felonious_Gru: ten artykuł jest jakiś bełkot:

- Opierając się o ustawę prawo o ruchu drogowym i ustawie o drogach publicznych, na drodze jednokierunkowej dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony z zachowaniem odpowiednich warunków. (...) Przypominamy, że za wyprzedzanie prawym pasem jezdni grozi mandatw wysokości 200 zł i do tego 3 punkty karne. To jest zapisane w taryfikatorze jako "wyprzedzanie z niewłaściwej strony".


Tak wyjaśnili, by nic nie wyjaśnić i utwierdzić
jeżeli na drodze o dwóch pasach ruchu ktoś cię bierze z prawej, to nie on łamie przepisy, a ty.


@Slonx: Była chyba o tym spora dysputa, ale obaj łamiecie. On za blokowanie ty za wyprzedzanie. Prawo to prawo, nawet jeżeli miałbyś się idiotycznie zachować to masz jechać dzielnie za nim.
@Slonx: Na trasie dwujezdniowej o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, na trasie jednojezdniowej jednokierunkowej, na trasie jednojezdniowej o trzech pasach w tym samym kierunku bądź w terenie zabudowanym na jednojezdniowej o dwóch pasach w tym samym kierunku.

Tak.
Wciąż najpowszechniejszymi drogami (przynajmniej na trasach, które znam) są te o dwóch pasach w jedną stronę. W opisie są ewidentnie dwa pasy. Więc o ile nie ma rozdzielenia jezdni i jest poza
@Naxster: Ja to wiem, ale dyskusja nie ma sensu. Nie spytałeś, w jakich okolicznościach wyprzedzałem, poinformowałem w jakich, sprawa jest już jasna.
W sensie, janusz się przyczepił bez sensu i straszy kamerą XD
@Slonx: Owszem. Po prostu rzuciłeś "on winny jak wyprzedzasz z prawej". No to powiedziałem (trochę przesadzając), że obaj. Tak naprawdę to zależy.
Ale w tym przypadku to Janusz kierowania straszy kamerka bo nie zna przepisów i jeszcze sam je łamie.