Wpis z mikrobloga

Tak mi kumpel kiedyś napisał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja bym pracy na solówce to nawet za 3k nie chciał. Takim kurierem jesteś dla bezdomnych. Te palety zawsze #!$%@? na styk do auta wpychają, tak jak się walizkę na wakacje zamyka. Palety się #!$%@?ą, jakieś #!$%@? rury na 4 metry, albo blacha 2mx1mx0,05m co waży 700kg. XDD Na solówce to jedynie załadować mnie,mam gdzieś jechać i tam niech rozładowują, nawet 10h mógłbym pracować, ale broń boże samemu się bawić z załadunkiem tego gówna, dzwonieniem po klientach i modleniu się czy nic się nie #!$%@? podczas podróży. Jak bym się wpakował w rodzinę i dzieci to przegram życie na solówce.


#bekaztransa #kierowcy #transport #polska
  • 16
@Konkol: solo to pojdynczy samochod albo w slangu samochod dedykowany pod ladunek (nic innego na samochodzie).
bus i naczepa solo to sa wlasnie takie przypadki ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale raczej nie w kontekscie powyzej ;)
@Konkol: tak myslalem, amatorzy tego tagu nie obserwuja ( ͡ ͜ʖ ͡). A co do dlaczego solo... dobre pytanie, nie potrafie na nie odpowiedziec jednoznacznie, wiem ze jesli solowke powiekszymy o przyczepe to tworzy sie tandem (albo zestaw ale znowu na ciagnik siodlowy z naczepa tez sie tak czasami mowi).
szczerze nigdy sie w to nie zaglebialem az tak gleboko, troche sie utarlo i tak zostalo.
troche sie utarlo i tak zostalo.


@andrzej89: najwidoczniej tak, próbowałam dochodzić też do tego z kolegami, ale nic. W końcu małe zestawy też są to też by można powiedzieć, że solówka = bus? :D Chyba nie dopatrzymy się logiki tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@andrzej89: @Konkol: Mi się wydaje, że "solówka" wzięła się właśnie od tandemu, jak odłączysz przyczepę od tandemu to masz solówkę ;). Myślę, że termin "bus solo" powstał później niż "solówka" bo tandem funkcjonuje oficjalnie np. w przepisach.
@Konkol solówka to tak zwane auto CoDi, a dokładniej w tym co autor miał na myśli - Collection Distribution.
@Woojt92 kolega napisał Ci szczerą prawdę, sam bym tego lepiej nie ujął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adamgtx
@khurghan

@Kajotpe jedyna rozsadna wypowiedz w tym watku , jak czytam reszte to raka dostaje
Az by sie chcialo zacytowac slawna paaste o ammatorach pchajacych sie do ....

Solo jest od tandemu bez przyczepy i tak sie utarlo jak naapisall @Kajotpe

A 7 m z tego ze najdluzszy mozliwy zestaw na polskich drogach moze miec 15'4m dlatego wlasnie 7m a dokladnie 7'2m bo to solo bez prrzyczepy