Wpis z mikrobloga

#izbaprzyjec Wcale nie ma tak jak w serialach amerykańskich. Jak przyjeżdża ktoś z zatrzymaniem krążenia to go wiozą bez oddychania i bicia serca od karetki do małej salki na tyłach izby przyjęć. Nikt nie siedział na pacjencie i nie podtrzymywał krążenia :( nie wiem czy tak ma być czy wprost przeciwnie ale nie wyglądało to jakby się ktokolwiek przejmował ( trochę lekarz tylko) #medycyna
  • 10
  • Odpowiedz
@zima65: Jakby lekarz przejmował się pacjentem, to nie wiem czy byłby wstanie podejmować ważnych decyzji... Uwierz mi, może z boku wygląda to dziwnie ale oni chcą dobrze
  • Odpowiedz
@zima65: ja kiedyś widziałam bardzo widowiskowa wrecz akcje - dwóch chlopa bieglo prowadząc wózek z noszami i przytrzymując babeczke która wykonywała masaz serca pacjentowi.
Wyglądało to niesamowicie..
Wiadomo, że nie mogli z jakąś ogromną prędkością, ale serio robiło wrażenie.
  • Odpowiedz
@zima65: pewnie im się "zatrzymał" w trakcie transportu do szpitala.

Normalnie gdy są wzywani do zatrzymania krążenia (lub nastąpiło ono podczas wizyty) to wszystkie czynności prowadzi się na miejscu zdarzenia aż do ustabilizowania pacjenta. Jak nie uda się to wzywany jest lekarz by stwierdzić zgon.
  • Odpowiedz
@ktose: tak, ale na razie, przynajmniej w szpitalu, w którym ja się uczyłem, jest taki bodajże 1 czy 2 i używane są tylko podczas zabiegów wewnątrznaczyniowych :p przyszłość to jest na pewno
  • Odpowiedz
@paramedic44: coś tam podsłuchałam że źle reanimowali ( rodzina? ratownicy? nie wiem) i za długo mózg nie miał tlenu - może dlatego zachowywali się tak obojętnie?
  • Odpowiedz