Wpis z mikrobloga

#publicystyka #polityka #brexit

Dzisiaj będzie krótko. Brytyjczycy powoli kończą głosowanie. Nie chcę wchodzić w analizę z punktu widzenia geopolityki, ekonomii, rachunek zysków i strat... nic z tych rzeczy. Po pierwsze, to w dużym stopniu wróżenie z fusów, po drugie można o tym dyskutować całymi godzinami i nie dojść do porozumienia. Bez względu na to wszystko chciałbym, żeby UK wyszło z Unii z prostej przyczyny.

Jest we mnie ten instynkt, który gdybym był obywatelem USA, kazałby mi głosować na Trumpa, bez względu na to jakie ma poglądy. Ten sam instynkt kazał mi głosować przeciwko PO i aktywuje się w wielu momentach mojego życia. Jest to dla mnie, jak to pięknie ujął poeta, sprawa smaku.

Tym co dla mnie przeważyło jest cały zamęt wokół Brexitu, tak samo wokół Trumpa i wielu innych spraw. Jeśli ludzie są skłonni tak bardzo kłamać w obronie czegoś, to coś musi być dogłębnie skorumpowane, bo inaczej można byłoby to obalić przy pomocy rzeczowych argumentów. Gdyby Trump rzeczywiście był rasistą, mizoginem, seksistą, dałoby się to łatwo udowodnić. Gdyby PO nie pokazało tak daleko idącego oderwania od społeczeństwa (tak samo jak obie partie w USA), co pięknie opisał
@Jason_L_McCabe , to mogłoby zostać przy władzy.

Kiedy widzę ten poziom zafałszowania, odcinam się od tego. Nie chcę mieć z tym czymś, czy jest to idea, czy organizacja, czy grupa ludzi albo konkretne jednostki, nic wspólnego. Dodatkowo, ponieważ dotyczy to spraw publicznych i odbywa się w procesie demokratycznym, chcę zobaczyć jak społeczeństwo demokratycznie uciera nosa zepsutym elitom.

Cierpcie, zakłamane bydlaki. Zapracowaliście na to. Mam nadzieję, że eurokraci będą przecierać oczy ze zdziwienia jak Komorowski po przegranej.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SleepyKoala: TL:DR - Elity zawiodły, pora się zbuntować przeciw elitom.

Trochę mnie kusi, żeby samemu tak myśleć, ale to straszne oderwanie od rzeczywistości - no ale uczciwie trzeba przyznać, że się przyznałeś do pominięcia analizy geopolityczno-ekonomicznej ;)
  • Odpowiedz
Elity zawiodły, pora się zbuntować przeciw elitom.


@CrtZ: Historycznie to się nazywa rewolucją, takie rzeczy się działy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No a przyznam, że Jason napisał dobry tekst, kumulując świadomie lub nie to co pisałem/publikowałem od jakiegoś czasu.
  • Odpowiedz
@OldFuckinPyroRex: Nie chce mi się dzisiaj wchodzić w poważną rozmowę na te tematy, ale doceniłbym wyższych lotów szyderę :P.

@CrtZ: Trochę to oderwane od rzeczywistości, z drugiej strony, jest to forma postulatu elementarnej moralności w polityce. Nie mam tutaj na myśli niczego wielkiego i absurdalnego, bo zbyt moralny polityk jest niebezpieczny zgodnie ze tym co pisał Lewis: http://www.goodreads.com/quotes/526469-of-all-tyrannies-a-tyranny-sincerely-exercised-for-the-good (uważam, że stosuje się to zarówno do przeciwników Trumpa jak
  • Odpowiedz
Nie chce mi się dzisiaj wchodzić w poważną rozmowę na te tematy, ale doceniłbym wyższych lotów szyderę :P.


@SleepyKoala:

Mieszkasz w domu własnościowym, który jednak jest paskudny, a jeden jego pokój zajmuje wujek eks-milicjant, co k---i na wszystko, co jest
  • Odpowiedz
Właśnie to spojrzenie, tak bardzo oderwane od rzeczywistości, napędza Trumpa, Brexit, PiS i wiele innych.


@SleepyKoala: No to to jest właśnie to pójście z brzydkiego domu z wrednym wujkiem pod most i cieszenie się swoją wolnością od dachu nad głową.

A pisy, brexity i trumpy są napędzane przez głupotę mas, które swoje nierozumienie absolutnie niczego rekompensują bajaniami o patriotyzmie, robieniu stanów/Brytanii ponownie wielkimi czy innych bzdurach. Ot, jak jesteś biednym
  • Odpowiedz