Wpis z mikrobloga

@Zatwardzenie: byłeś kiedyś pobity, albo zwyzywany, na ulicy, w Polsce, z tych powodów:

białym heteroseksualnym mężczyzną


tak jak wielu homoseksualistów z powodu ich orientacji?
albo ludzi o ciemniejszym odcieniu skóry?
@Zatwardzenie: czyli trochę rozumiesz traumę takich ludzi, i ich głęboko ludzką chęć zademonstrowania niezgody na bycie bitym, opluwanym, czy wyzywanym, z której powstała idea be proud.
@spere: Dokładnie! Rozumiem i podzielam.
Uważam, że osoby czarne mogą być dumne ze swojego koloru skóry.
Uważam, że osoby białe mogą być dumne ze swojego koloru skóry.
Uważam, że osoby żółte mogą być dumne ze swojego koloru skóry.

A mimo to osób tylko dumnych białych zgłasza się za rasizm. Przykład wyżej. Ot co.
@Twardy__twardziel: Nie mam. Tak samo jak geje, lesbijki, transeksualiści, biseksualiści, ludzie o czarnej karnacji, żółtej karnacji...


@Zatwardzenie: Aha. Rózni was tylko tyle, że kiedyś bycie gejem lesbijką transseksualistą czy czarnym czy co tam jeszcze napisałeś, było przyczyną traktowania tych jednostek jako osobników gorszej kategorii. A biały heteroseksualny zawsze był na szczycie.
@Zatwardzenie: Przyznałeś się i co? Ja też się mogę do tego przyznać i co? Żenek spod sklepu pewnie też. I co?


Przyznałem się i tyle. To wszystko. Nic więcej, nic mniej. :-)

Rózni was tylko tyle, że kiedyś bycie gejem lesbijką transseksualistą czy czarnym czy co tam jeszcze napisałeś, było przyczyną traktowania tych jednostek jako osobników gorszej kategorii


@Twardy__twardziel: Osoby czarnoskóre nie mogą być rasistami?

A biały heteroseksualny zawsze był
Przyznałem się i tyle. To wszystko. Nic więcej, nic mniej. :-)


@Zatwardzenie: Neee... Napisałeś że jesteś dumny.

Osoby czarnoskóre nie mogą być rasistami?


Mogą

Dlaczego biały heteroseksualny człowiek zawsze był na szczycie?


Nie zawsze. Dla przykładu drzewiej Słowian eksportowano w kontenerach na południe Europy i na bliski wschód.

I na szczycie czego?


Szerokim ram tego, kim warto być żeby mieć z górki.
Napisałeś że jesteś dumny.


@Twardy__twardziel: To źle?

Dla przykładu drzewiej Słowian eksportowano w kontenerach na południe Europy i na bliski wschód.


@Twardy__twardziel: No tak. Zgadzam się. A raczej Słowianki, ze względu na ich urodę i pieniądz jaki można było dzięki temu zarobić.

Szerokim ram tego, kim warto być żeby mieć z górki.


@Twardy__twardziel: Dość pokręcona odpowiedź. Uważasz, że ma jakiś związek z poczuciem własnej wartości mniej lub bardziej podstawnym?
Aha. Rózni was tylko tyle, że kiedyś bycie gejem lesbijką transseksualistą czy czarnym czy co tam jeszcze napisałeś, było przyczyną traktowania tych jednostek jako osobników gorszej kategorii. A biały heteroseksualny zawsze był na szczycie.

________

Nie zawsze. Dla przykładu drzewiej Słowian eksportowano w kontenerach na południe Europy i na bliski wschód.


@Twardy__twardziel: Pomijając, że wystarczy Ciebie zacytować abyś sam siebie zaorał - to jestem dumny z bycia białym, bo kiedyś wywożono