Wpis z mikrobloga

@asys: Nie opublikowano nowych struktur, wiec nie dodaje sie nowych. Dla firm, które nie kupują w UE paliw jest dopuszczalna wysyłka VAT-7 w wersji 16.
Witam.

Mam problem z implementacja usługi JPK a mianowicie wysyłką do AZURE. Funkcja InitUploadSigned zwraca mi prawidłowe dane, np:

200
{"ReferenceNumber":"8ec71ee0026a221c000000b00f4c610b","TimeoutInSec":900,"RequestToUploadFileList":[{"BlobName":"83775eae-9773-48ca-9ce4-60f2aa09e3d8","FileName":"tmp.xml.zip.aes","Url":"https://taxdocumentstorage01tst.blob.core.windows.net/8ec71ee0026a221c000000b00f4c610b/83775eae-9773-48ca-9ce4-60f2aa09e3d8?sv=2015-07-08&sr=b&si=8ec71ee0026a221c000000b00f4c610b&sig=p%2FhRYYqRhlPzSEk0TujPihId0qGVuLaXpd3iehXGBUw%3D","Method":"PUT","HeaderList":[{"Key":"Content-MD5","Value":"sjqQBUpsEeVUGkPKBQ/5ng=="},{"Key":"x-ms-blob-type","Value":"BlockBlob"}]}]}

Natomiast próba wysyłki Bloba do Azure kończy się nieustannie komunikatem:
"The value for one of the HTTP headers is not in the correct format."

Przykład implementacji wziety i dostosowany ze specyfikacji wygląda tak:

var absoluteUri = "https://taxdocumentstorage02tst.blob.core.windows.net/65d036a702bf59d7000000b075b0d29b/3c9ba3d7-b48e-4cac-82a0-588db53eb030";
var sas = "sv=2015-07-08&sr=b&si=65d036a702bf59d7000000b075b0d29b&sig=PjQQrD4l1VXHiVgupRoLeQBfZ8IeV2fzPrTmNj0Z3as%3D";
var sasCredential = new StorageCredentialsSharedAccessSignature(sas);
var blob
Na środowisku testowym także mi staje na 120. Na produkcyjnym leci dalej. Więc nie dam sobie ręki uciąć, że w pełni funkcjonalne. Ogólnie przyszedłem wam wszystkim podziękować :) Wasze wpisy dużo pomogły.
No ładnie ze strony MF, że informują o tym dopiero dzisiaj - "W związku z pracami technicznymi środowisko testowe do odwołania kończy przetwarzanie na statusie 120.".

Ja mam pytanie, gdzie w związku z tym, można to testować do samego końca trasy przebiegu dokumentu (skojarzenia z PKP jak najbardziej uzasadnione) ?

Jeśli na środowisku produkcyjnym, to trzeba to napisać WYRAŹNIE na stronie MF.
Wcześniej było takie info, teraz nie ma, czyli
@aslodowy a kto Ci zabroni testować na produkcyjnym ? wpisz sobie w nip same jedynki i wysyłaj. Ich problem ,że nie udostępnili jeszcze w pełni funkcjonalnej platformy testowej.
Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanko. Czy ktoś próbował wysyłać Klientem JPK (aplikacja ze strony MF) inne pliki niż JPK-VAT np. JPK-Faktury? Chodzi mi o to czy taki plik przeszedł poprawnie weryfikację przed wysyłką. U mnie wywala komunikat:
"Zawartość pliku JPK niezgodna ze schematem
Brak elementu przestrzeni nazw http://jpk.mf.gov.pl/wzor/2016/03/09/03095/."
Będę wdzięczny za informacje
Pozdrawiam serdecznie Mariusz
Ja trochę z innej beczki, tzn. próbuję na podstawie powyższych pomysłów podpisać i wysłać plik na bramkę e-Deklaracji. Korzystam z "Xades Kit from Microsoft France", zakomentowałem odpowiednie wiersze wg wskazówek w tym wątku. Niby wszystko ok, plik się podpisuje, jak porównuję go np. z plikiem podpisanym w Adobe Reader to praktycznie się nie różni. Mimo wszystko bramka odrzuca z błędem "403 - dokument z niepoprawnym podpisem". Jak próbuję
Dziękuję za pomoc - tym wątkiem.
Mam pytanie odnośnie samego końca.. Czy udało wam się zrobić fill PDF z pobranego UPO xml? Deklarację mogę wrzucać do formularzy PDF bez problemu, gorzej z UPO.
@toLL: , można dodać do biblioteki dodatkową metodę
public new XmlElement GetXmlbezperfiksu()
{
XmlElement retVal;
retVal = this.GetXml();
return retVal;
}

i dostajemy poprzez xadesSignedXml.bezperfiksu().OuterXml łańcuch w miarę prawidłowy . Brakuje
w

przestrzeni nazw xmlns:ds oraz w

obydwóch przestrzeni nazw .
Porównuję ten sam Xml podpisany programem ppus , oraz za pomocą biblioteki Microsoft.Xades
1. Czy udało się komuś zrobić działający podpis XAdES z wykorzystaniem XAdES.NET ??

2. Biblioteka Microsoft.Xades jest teoretycznie pod .NET3.5 przekompilowałem ją na 2.0 i wydaje się że działa. Czy takie działanie jest bezpieczne? Nie spowoduje jakiś problemów?
Ja wypełniam jpk w symfonii 2.0 i mogę polecić, bo program jest prosty i intuicyjny. Jak się dodatkowo wykupi gwarancję, dają dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego.
@emafaf tak.

Mało tu ludziów zagląda teraz chyba, ale mam pytanie do javowców. Używam biblioteki xades4j, do tej pory wszystko spoko, podpisy kwalifikowane certum i cencert śmigają bez problemu. Dziś dostałam info, że u klienta z podpisem KIRa coś nie chce działać. Ktoś się spotkał z problemami z KIRem?
Rzuca błędem CKRPINLENRANGE:
The specified PIN is too long or too short. This return code only applies to functions which attempt to set a PIN.
Co się nijak kupy nie trzyma...

stacktrace: xades4j.verification.UnexpectedJCAException: The keystore couldn't be
initialized
at
xades4j.providers.impl.KeyStoreKeyingDataProvider.ensureInitialized(KeyStoreKeyingDataProvider.java:179)
at
xades4j.providers.impl.KeyStoreKeyingDataProvider.getSigningCertificateChain(KeyStoreKeyingDataProvider.java:189)
at xades4j.production.SignerBES.sign(SignerBES.java:151)
at xades4j.production.SignerBES.sign(SignerBES.java:122)
at com.riv.jpk.security.XadesHelper.sign(XadesHelper.java:127)
at com.riv.jpk.RaportGenerators.BaseGen.signXml(BaseGen.java:192)
at
com.riv.jpk.ui.views.GenerateJPK.JpkGeneratorVM.signXml(JpkGeneratorVM.java:417)
at
com.riv.jpk.ui.views.GenerateJPK.JpkGeneratorVM.lambda$validateMetaXML$44(JpkGeneratorVM.java:403)
at
com.riv.jpk.ui.views.GenerateJPK.JpkGeneratorVM$$Lambda$361/32216595.handle(Unknown
Source)
at
com.sun.javafx.event.CompositeEventHandler$NormalEventHandlerRecord.handleBubblingEvent(CompositeEventHandler.java:218)
at
com.sun.javafx.event.CompositeEventHandler.dispatchBubblingEvent(CompositeEventHandler.java:80)
at
com.sun.javafx.event.EventHandlerManager.dispatchBubblingEvent(EventHandlerManager.java:238)
at
com.sun.javafx.event.EventHandlerManager.dispatchBubblingEvent(EventHandlerManager.java:191)
at
com.sun.javafx.event.BasicEventDispatcher.dispatchEvent(BasicEventDispatcher.java:58)
at
com.sun.javafx.event.EventDispatchChainImpl.dispatchEvent(EventDispatchChainImpl.java:114)
Mnie też wszystko fajnie działało (wykorzystywałem zmodyfikowaną bibliotekę Microsoft.Xades), aż tu dzisiaj sypie błędami, że niby dane są zmienione - na jednym kluczu działa, na drugim nie chce..... Co za draństwo.
Pokonałem dziada. Problem był jeżeli wystawca certyfikatu miał gdzieś w nazwie polską literę - wtedy odrzucało. Trzeba niestety modyfikować biblioteki do podpisu x505IssuerName - aby nie było polskich znaków - wtedy przechodzi. Może się komuś przyda.