Wpis z mikrobloga

Próbował już ktoś tworzyć aplikacje do wysyłania JPK zgodnie ze specyfikacją MF? Przebrnąć przez te wszystkie kompresje, kodowanie, generowanie xml, podpis elektroniczny i podłączenie się do bramki?

#programowanie #sap #erp #jpk
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To mi działa
string wynik = String.Empty;
ServicePointManager.ServerCertificateValidationCallback += (sender, cert, chain, sslPolicyErrors) => true;
WebRequestHandler wrh = new WebRequestHandler();
X509Certificate2 certyfikat = new X509Certificate2("cert.cer");
wrh.ClientCertificates.Add(certyfikat);
  • Odpowiedz
@durek89: teoretycznie linia ServicePointManager... nie powinna być wymagana na środowisku produkcyjnym w odróżnieniu do testowego (certyfikat e-dokumenty jest prawidłowy)
Nie mam teraz teraz dostępu do certyfikatu kwalifikowanego aby zapewnić w 100%, więc spróbuj powinno przejść w produkcji.
  • Odpowiedz
@Gibonowski: Widzę, że Tobie udało się poprawnie wysłać na produkcyjny serwer. Ja cały czas mam 410 :( Szyfrowanie pliku i wygenerowanego klucza mam tak jak pisałeś powyżej. Już nie mam pojęcia o co chodzi. Możesz napisać jakiej metody używasz do robienia .zip'a?
  • Odpowiedz
@Gibonowski: Dzięki :) Widzę, że wszystko robisz w pamięci, ja za każdym razem zapisuję plik na dysku, czy to może powodować problemy? Do szyfrowania używasz klucza 3af5843ae11db6d94edf0ea502b5cd1a.pem ?
  • Odpowiedz
@durek89: Nic więcej nie ustawiam niż to co jest w kodzie powyżej.
X509Certificate2 certificate = new X509Certificate2(sieżkaDoPem);
a później:
using (var rsa = (RSACryptoServiceProvider)certificate.PublicKey.Key)
  • Odpowiedz
Hej!
Też piszę JPK i mam problem w momencie podpisania i wysłania InitUploadSigned. Za każdym razem zwraca mi kod 400. Żeby przetestować funkcję, spróbowałem przesłać przykładowy podpisany plik i udało się, przeszło.
Mój inituploadsigned wygląda tak (trochę go obciąłem żeby był krótszy): http://pastebin.com/cNuwbm6Q
Próbowałem ręcznie dostosować go do schematu (jeszcze podpisywanie nie działa mi w 100%) i wyszło mi coś takiego: http://pastebin.com/yCPfjszm Dalej kod 400.
Czy mógłby mi ktoś sprawdzić tego mojego
  • Odpowiedz
Napisałem do JPK i ku mojemu zdziwieniu szybko odpisali :D

hipek1001:
Od ponad tygodnia po wysłaniu plików JPK otrzymuję status 410 -
czy jest on na pewno związany z dekompresją zip ? Lokalnie na
komputerze potrafię rozpakować plik xml.
  • Odpowiedz