Wpis z mikrobloga

Próbował już ktoś tworzyć aplikacje do wysyłania JPK zgodnie ze specyfikacją MF? Przebrnąć przez te wszystkie kompresje, kodowanie, generowanie xml, podpis elektroniczny i podłączenie się do bramki?

#programowanie #sap #erp #jpk
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MnieTuNieMaJuz: Ale masz blad 400 bad request - to sobie zajrzyj do JSONa w odpowiedzi na ta 400tkę co masz konkretnie za kod. (strona 20 dokumentacji). Sama 400tka to za mało info - tam pod tym siedzi z 15 różnych opcji co może być nie tak... Poza tym idea sklejania podpisu ręcznie z XMLem - to jest zła droga - w tym idea podpisu że nie można go sobie potem
  • Odpowiedz
@Cyganieszka, cz mogłabyś udostępnić metode pobierania klucza publicznego z pliku pem
Moja wyglada tak:
public static PublicKey getPemPublicKey(File pemFile) {
X509Certificate publicKey = null;
try {
InputStream inStream =
  • Odpowiedz
@Gibonowski to nie wiem juz moze ja mam za bardzo rozbudowany konstruktor...
aes.Mode = CipherMode.CBC;
aes.KeySize = 256;
aes.Padding = PaddingMode.PKCS7;
aes.BlockSize = 128;

jeszcze dlaczego zrezygnowales z ICryptoTransform ? byl powodem bledu?
  • Odpowiedz
@durek89: z tymi opcjami co masz, też mi chyba działało. Zrezygnowałem bo mi to nie działało a później wynalazłem jakieś dwa przykłady z których zrobiłem to co udostępniłem i zadziałało więc tak już zostawiłem
  • Odpowiedz
czy może ktoś udostępnic metode putBlob w javie.
Najpierw uzywałem java.net i HttpURLConnection + ustawienie metod i property ale cały czas 410
Teraz uzywam com.microsoft.azure.storage.blob.* i map błąd:
com.microsoft.azure.storage.StorageException: The specified resource does not exist.
  • Odpowiedz
@Gibonowski: Już to zmieniłem, jednak ja przesyłałem do metody Base64, a potem na samym początku spowrotem dekodowałem: byte[] toEncrypt = Encoding.UTF8.GetBytes(plainText); Niemniej jednak dla pewności pominąłem to i wysyłam do metody klucz oryginalny.
  • Odpowiedz
Poszło dalej :) Tzn. dostałem komunikat weryfikacja negatywna - dokument niezgodny ze schematem .xsd. Czy ktoś mógłby podesłać dokument JPK_VAT - jakiś przykładowy, który przechodzi ze statusem 200.
  • Odpowiedz
@durek89: No właśnie problem w tym, że nie. Z linijki var response = (HttpWebResponse)request.GetResponse(); leci od razu od catch(), pomijając var responseString = new StreamReader(response.GetResponseStream()).ReadToEnd();, przez co zwraca pustego stringa, czyli nie mam jsona.
  • Odpowiedz