Wpis z mikrobloga

@fra234: ja Ci odpowiem, tylko udzieliłeś odrobinę za mało informacji. wtyczka wygląda w porządku. chyba że izolacja poszła, ale żeby to stwierdzić, potrzebuję wtyczki w ręce.
  • Odpowiedz
Może sygnał jest słaby, bo coś ci zasłania nadajnik albo jest za daleko? Jeśli to mała antena i niezbyt długi kabel, to powinno działać bez kombinowania
  • Odpowiedz
@fra234: zainstaluj sobie jakąś aplikację do dtv i wyceluj w dobrą stronę anteną. Sprawdź czy na dekoderze masz wyłączone "zasilanie anteny". Zmierz czy zasilacz działa. Czy koncentryk gdzieś nie złamany i czy nie zwiera...
  • Odpowiedz
@fra234: Jeżeli ekran jest wetknięty pod zacisk (bo na zdjęciu trudno stwierdzić), a dioda na zasilaczu świeci normalnie, to zostaje jeszcze wymiana wzmacniacza w puszce anteny. To dość awaryjne elementy, zwłaszcza jak miałeś ostatnio burzę w okolicy, mógł go szlag trafić.
  • Odpowiedz
@fra234: ale działało wcześniej? wiem, że to powinno wyglądać inaczej, ale jak działało wcześniej, to nie pomogę. jak mi dasz tę wtyczkę do ręki, to zrobię jak należy.
  • Odpowiedz
@fra234: Którym kabelkiem? Tym koncentrykiem przy wtyczce? Może ekran jest połamany pod izolacją (jeśli przewód był często zginany, a jest słabej jakości, to może tak być). Skróć go 20cm i wtedy zobacz.
  • Odpowiedz
@fra234: jak działało, to w nowym pokoju też powinno. na odległość wiele więcej Ci nie powiem. wtyczka jest do poprawy, ale nie sądzę, żeby to była przyczyna.
  • Odpowiedz
@Szpilka: Odpaliłem tuner dvbt w laptopie, jakość sygnału skacze od 10 do 80% w zależności od tego jak kabel ustawię, wydaje mi się że to raczej przez to, że wtyczki zarobić nie umiem
  • Odpowiedz