Wpis z mikrobloga

#dieta

Siema ziomeczki, podchodzę do odchudzania po raz milionowy. Generalnie wiem jak stracić na wadzę i mi zazwyczaj to wychodziło jak się postarałam, ale teraz mimo to że posiłki nie wyglądają najgorzej, na każdy praktycznie muszę napakować w siebie tyle jedzenia, że to nic mi nie da że jest trochę zdrowiej ( ͡° ʖ̯ ͡°). Macie jakiś pomysł jak z tym walczyć?

Pytanie numer dwa: czy macie jakieś pomysły czym zastąpić przyjemność z jedzenia? Coś od czego się nie przytyje... i nie mówcie proszę że seks ʕʔ
  • 26
  • Odpowiedz
@tehSpirit: pomyślę nad czymś, dzięki

@dreaper: tabletki? na serio czy żartujesz xD nie mam jakiegoś wielkiego żołądka, problem w tym że jem właśnie zawsze więcej niż jakby mi się tam mieści... (no dobra, nie zawsze, odkąd nie jem cukru to sobie taką rozrywkę znalazłam czyli z tydzień będzie :/). Wysiłek fizyczny mam.

@nutx33: Nie, aż za dużo czasem bo niebieski mnie ciągle czymś kusi...
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: to moze ustal sobie sama taką dość sporą ich ilośc, bo wtedy organizm sam kuma, ze i tak za dwie godziny dostanie jedzenie i nie ma sie co napychaj ;) na mnie działa, a generalnie mam to samo, czasem mi sie juz ledwo mieści a jem...a poza tym weź wytłumacz niebieskiemu, ze chcesz zrzucić i co to ma byc xd
  • Odpowiedz
@wrzucambolubie: nieeee, to już wolę być gruba xD

@nutx33: no właśnie nie wiem czy to coś da, ostatnio praktycznie nie mam kiedy odczuć głodu tak często jem. A niebieskiemu nie wytłumaczę żeby sam nie jadł czegoś jak jest głodny ;p. Zresztą to też moja wina, zjadłam więcej niż on na obiad, to potem nie byłam zbyt głodna ale i tak zjadłam jak coś tam przygotował i tak w
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: zrozumiałam, ze kusi w sensie 'bo weź zjedz, patrz jaka dobra pizza' ;) ale skoro tak jest, to przerzuć sie na duuuzo warzyw, naprawdę da sie nimi napchać mimo niewielu kalorii i tak jak mówili inni-staraj sie polubić sport. A jesli totalnie nie twoja bajka to moze takie wolne przejażdżki rowerem?
  • Odpowiedz
@JestemMisiem no to jest typowo psychiczne skoro nie czujesz sytości i się przejadasz. w ciągu 20 minut po posiłku powinnaś dostać sygnał, że się najadłaś, a jak jesteś nadal głodna to coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem nie jest istotne to czy jesz cukry, tłuszcze czy białka. ważne żeby dieta była odpowiednio zbilansowana

jedz to co lubisz tylko jedz mniej, bo widocznie jesz za dużo skoro przytyłaś albo więcej się ruszaj. cukier też uzależnia i jak go odstawisz to tak jak byś próbowała odstawić papierosy na diecie, a to nie jest ani łatwe ani przyjemne, ja mogę się żywić niemal, że samym cukrem i wtedy nie czuję
  • Odpowiedz
@JestemMisiem Nefopam ogranicza łaknienie działając na receptory serotoninowe w mózgu. Zobaczysz, że będziesz potrzebowała mniej jedzenia żeby zaspokoić głód. Dopamina i Noradrenalina też ograniczają apetyt. Jeżeli jesteś uzależniona od słodyczy to prawdopodobnie nie dostajesz tyle dopaminy ile wcześniej i możliwe, że stąd wynika to, że się nie najadasz.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem na diecie będziesz się męczyć, a i tak nie będziesz zadowolona z efektów. leki sprawią, że nie będziesz odczuwać tego, że jesz mniej. w skrajnych przypadkach przy dużej otyłości stosuje się nawet amfetaminy (np. fentermina) ale to błędne koło, efekt jojo gwarantowany, poza tym można się uzależnić.
  • Odpowiedz