Wpis z mikrobloga

Miruny, jako że zwroty podatku już są albo są blisko, szukam #pc do #gry, budżet max 4k za zestaw. Wypadłem już dość dawno z obiegu, proszę o poradę, jaki pc złożyć żebym mógł pograć przez najbliższe 3 lata w nowe produkcje i GDZIE się kupuje teraz składaki? Wiem, że nowy #radeon już za tydzień i mam zamiar użyć go w zestawie. Proszę ładnie o pomoc w złożeniu pieca.

#pcmasterrace #gry
  • 12
@MrDerinq: Za 4 tysie to już fajny zestaw, moja propozycja (trochę bekowa, ale cóż xD)

GPU: Oczywiście RX 480 8 GB - liczę około 1300 zł za jakiegoś w miarę fajnego niereferenta
CPU: i7-6700K - 1500 zł xDD
Chłodzenie: Fortis 3
Płyta główna: Najtańsza jaka jest xD proc (chyba) zadziała a ma takty 4 ghz xD, żeby w płytę nie trzeba było pakować, bierz nawet taką za 2 stówki
Ram: 16
@Gother: ja tam specem od sprzętu nie jestem ale #!$%@? do podkręcania chyba jednak najtańsza płyta główna to nie jest dobry pomysł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@7uras: Każda płyta na chipsecie 1151 obsługuje procesory I7. Ja nie mówiłem, że chcę to podkręcać do 4,7 ghz na przykład, ale jeśli płyta obsługuje I7 6700K który ma bazowe 4 GHZ, to jak podniesiesz zwykle taktowanie do turbo na I7 6700 do 4 GHZ to nic nie powinno się stać. Zresztą I7 6700K ma tdp 91W, a to nie jest jakoś specjalnie dużo,
@Gother: facet chce budę do grania a Ty mu i7 polecasz? No Paaanie :p
Kupi i5-6600k z dobrą płyta i chłodzeniem. Do 4,5ghz podkrecissz spokojnie. Do tego radeona rx480. Do tego 16gb ramu i ssd i będziesz miał niezły sprzęt do grania oraz okazjonalnej pracy w domu :)
@Ciapaty: Dobrze mówisz, i5 6600K do tego płyta Asus Z170 Pro Gaming, na taki zestaw jest cashback 150zł a płyta jest pierwwsza klasa do OC, 4,5GHz spokojnie wyciągniesz. Do tego chłodzenie Grandis albo jak chcesz dołożyć to Dark Rock 3, przewiewna obudowa SilentiumPC M35 budżetowo albo jakiś lepszy bajer z oknem. Zakupy na x-komie, składanie gratis dopisujesz w komentarzu do zamówienia. Jak już będą karty to wołaj, dołożymy resztę podzespołów jakie
@keepsta: @Ciapaty: Przecież o wiele lepsze jest kupno I7-6700. Wyjdzie nawet taniej, a mówienie o Dark Rock 3 to już jakiś żart. Wystarczy, że podniesie taktowania tego I7 do turbo, czyli 4.0 ghz i mu wystarczy. Lepiej mieć 4 rdzenie i 8 wątków na 4.0 ghz, niż kupować drogą płytę główną i mocne chłodzenie, żeby mieć 4 rdzenie i 4 wątki na 4.5 ghz. Skoro płyta główna obsługuje procki I7,
@Gother: nie jestem szpecem od komputerów ale nie uważasz, że kupno procesora za 1,5k a do niego płyty głównej za 200 zł to trochę nie bardzo połączenie ? Uważam, że stosunek tych dwóch elementów powinien być min 1:4.