Wpis z mikrobloga

@SquashPL @welcometonhk:
Moi drodzy koledzy.
Jeśli delegacyjnie odwiedzacie duże firmy to musicie liczyć się z tym, że zostaniecie poproszeni o zakrycie mikrofonu i kamerki w sprzęcie, który wnosicie po to, żeby firma ta nie musiała się obawiać kradzieży patentów.

I jest to powszechnie stosowane w większych firmach oraz firmach współpracujących z dużymi korporacjami.
  • Odpowiedz
@CaptainBryant:
Naklejka - taka z pianki, która na dobrą sprawę nie ma jakiegoś super kleju i rzadko komukolwiek chce się szukać dziurki, w której jest mikrofon (i mimo wszystko przyniosłoby to niewielkie skutek). Ale najczęściej to jest tylko naklejka na kamerkę.
  • Odpowiedz
@SquashPL: Podłączenie się do kamery i mikrofonu jest bardzo proste i nie dziwię się temu rozwiązaniu. Z tego powodu mój laptop roboczy nie jest wyposażony w kamerkę internetową.
  • Odpowiedz
@SquashPL: Nie wiem czy wierzyć osobie która twierdzi, że łatwiej jej podejmuje się decyzje zmieniające świat, jeśli rano nie będzie musiał podejmować decyzji o tym w co się ubrać.
  • Odpowiedz
@SquashPL: trzeba być ostatnim łosiem żeby nie mieć zaklejonej albo wyłączonej w biosie kamery i mikrofonu


@welcometonhk: Zwłaszcza gdy obok leży telefon. Przecież to zakłócenia generuje potem jak się dźwięk nakłada!
  • Odpowiedz
@damianooo5: nie, ale myślę że żeby szpiegować jakiegoś człowieka to inni ludzie muszą wykonać jakąś pracę, więc po co mają szpiegować Kowalskiego z klatki B? Są ciekawsze cele. Dopóki nic nie zrobisz to czego się boisz :)
  • Odpowiedz
@Bambro: bez paranoi? Skoro szpiegują teksty to i sięgną po inne źródła informacji. Ze wszystkiego można wycisnąć informacje. Poza tym już były takie akcje z podsłuchiwaniem więc najwidoczniej jesteś niedoinformowany.
  • Odpowiedz
@SquashPL: no i pozwolę sobie zauwazyc, ze to macbook. Trzeba sie zdecydować czy koleś jest mądry bo założył fejsa i zakleja kamerę czy głupi, bo ma maka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz