Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć
Mam 23 lata i ostatnie 3 straciłem na gównostudia. Rzuciłem je, było to kompletnie bez sensu, szkoda tylko, że tak późno się zorientowałem. Teraz muszę zrobić coś ze swoim życiem. Mam minipracę, wieczorami kilka godzin w tygodniu, mam z tego 1000zł.

Myślałem o nauczeniu się programowania lub zostaniu testerem oprogramowania. Byłaby to nauka kompletnie od podstaw, ale jestem w stanie poświęcić na to sporo czasu i jestem bardzo zdeterminowany, potrafię siedzieć cały dzień przy kompie.

1. Czy można nauczyć się programować zupełnie od podstaw i za jakiś czas zarabiać większą kasę?
1a. Ile mniej więcej (wiem, że nie da się na to dokładnie odpowiedzieć) czasu na naukę ucząc się powiedzmy ok. 5 godzin dziennie, potrzebowałbym aby zacząć gdzieś pracę lub staż żeby mieć chociaż te 2k i uczyć się dalej.
1b. Jak bardzo ważna jest matma?
1c. Jak najlepiej zacząć naukę? Samemu przysiąść czy zapisać się na jakiś kurs? Jeśli tak to jaki?

2. Jak zostać testerem oprogramowania zupełnie od podstaw?

Proszę bez śmieszkowania, to dla mnie poważna sprawa. Jak coś to mieszkam we Wrocławiu.
Pozdro Mirki

#programowanie #testowanieoprogramowania #pracbaza #studbaza #wroclaw #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 57
  • Odpowiedz
1. Czy można nauczyć się programować zupełnie od podstaw


@AnonimoweMirkoWyznania: nie #!$%@?, nie można, trzeba się urodzić z podstawami.
Sorki, ale nie wytrzymałem - to pytanie jest tak głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1b. Jak bardzo ważna jest matma?


@AnonimoweMirkoWyznania: wg mnie bardzo ważna, nie tyle w samym programowaniu (a przynajmniej nie zawsze), ale jak nie jesteś dobry z matmy tzn. ze z logicznym mysleniem tez zbyt dobrze ci nie idzie i raczej ciężko ci będzie nauczyć sie programowania
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z całym szacunkiem, ale trochę beka z ludzi, którzy usłyszeli, że z kodowania jest dobry hajs i rzucają swoją robotę by zacząć programować. Serio, w tym zawodzie trzeba być dobrym i najlepiej się pasjonować, by coś osiągnąć i się wybić, zwłaszcza, że pensje wcale nie pójdą do góry i tylko najlepsi będą zgarniali hajs.

Ja sam zmieniam kierunek studiów na informatykę, ale to dlatego, że nie dostałem się na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: minimum pociągu do tematu by się przydało, bo jeśli wpakujesz się w coś, czym szczerze gardzisz, tylko dla hajsu, to długo nie pociągniesz. Nie patrz jaki jesteś z matmy, tylko próbuj. Moim zdaniem nie trzeba być mega wyjadaczem z matmy, bo nie każdy programuje sondy kosmiczne i nie musi mieć na co dzień do czynienia z nie wiadomo jakimi problemami (a jeśli nawet - większość z nich już
  • Odpowiedz
żeby mieć chociaż te 2k


@AnonimoweMirkoWyznania: Wszyscy wiemy, że bez zainteresowania tematem to na niewiele większym pułapie się zatrzymasz. A jeśli byłbyś choć minimalnie tematyką zainteresowany to byś nie zadawał takich pytań.
Primo: Jak dobrze znasz angielski?
  • Odpowiedz
nie #!$%@?, nie można, trzeba się urodzić z podstawami.

Sorki, ale nie wytrzymałem - to pytanie jest tak głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@leoha:

1. Nie. Jeszcze nikomu nie udało się nauczyć programowania. Tym
  • Odpowiedz
1. Czy można nauczyć się programować zupełnie od podstaw i za jakiś czas zarabiać większą kasę?

1a. Ile mniej więcej (wiem, że nie da się na to dokładnie odpowiedzieć) czasu na naukę ucząc się powiedzmy ok. 5 godzin dziennie, potrzebowałbym aby zacząć gdzieś pracę lub staż żeby mieć chociaż te 2k i uczyć się dalej.

1b. Jak bardzo ważna jest matma?

1c. Jak najlepiej zacząć naukę? Samemu przysiąść czy zapisać się na jakiś kurs? Jeśli tak to jaki?

2. Jak zostać testerem oprogramowania zupełnie od podstaw?


@
  • Odpowiedz