Wpis z mikrobloga

Mirki od #android proszę o pomoc. Dwa dni temu pytałem jak pozbyć się niemieckiego romu w #motorolamotog #motog XT1032. Dostałem poradę, żeby wgrać stockowy UE. Tak też zrobiłem ale coś poszło nie tak i telefon wpadł w pętle "no command". Po wielu trudach udało mi się poprzez #cyanogenmod recovery wgrać cm 12.1 i telefon wydaje się działać ale mam problem. Mianowicie żeby go uruchomić, po przyciśnięciu powera mam biały ekran z ostrzeżeniem o unlocku a następnie wchodzi w tryb recovery, muszę uruchomić ponownie w bootloaderze i tam wybrać normal. Dopiero wtedy uruchomi się system. W związku z tym dwa pytania:

Jak sprawić, żeby po wciśnięciu poweru wchodził normalnie w system,
Jak pozbyć się białego ekranu. Po oem lock wali błędem, że nie może zweryfikować czy cuś (chociaż to już drugorzędna sprawa...) Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za pytania ale z androida jestem kompletna noga.
  • 6
@L3stko: nie mam pojęcia, niektórzy piszą żeby wgrać najpierw cyanogenmod 11 a potem 12, możesz spróbować recovery zmienić na cwm albo twrp albo wgrać normalny rom od producenta
@L3stko: odsyłam do forum.android.com.pl tam w dziale moto g masz łopatologicznie napisane co i jak zainstalować a i jeszcze jedno nawet wersja de ma język polski wystarczyło zmienić w ustawieniach.
@bijotai: próbowałem według tej metody. Niestety bez powodzenia, przy boocie resetuje się z komunikatem No commend.

Nie pomaga zmiana języka na komunikaty o aktualizacjach itp.msæ po niemiecku, mimo że reszta po polsku.