Wpis z mikrobloga

dysk ok
zasilacz ok
obudowa dyskusyjna, zalman to raczej chłam, zamieniłbym na silentiumpc
nie płać za montaż, sam zmontujesz, w 3h dasz radę

natomiast dobór procka, ramu i płyty - dobry pomysł, dobra półka cenowa, ale fatalny wybór konkretnych modeli, bo do siebie nie pasują. zamień na:

i5-6500
2x4 GB DDR4 2133 MHz (wybierz najtańsze)
jakakolwiek płyta B150M z DDR4

i karta graficzna RX 480, poczekaj miesiąc aż wyjdzie. kupno gtx 960
@FieryLuke: Dzieki wielkie wszystkim za konstruktywne rady i krytykę, fakt machnąłem się

https://www.morele.net/inventory/info/i94Fxa/

tutaj druga propozycja, wszystko chyba gra:) O dziwo cenowo wyszło podobnie a tylko ram od slabszego producenta. Polecialem po taniosci bo taki budzet. No i sam bym go złozyl (swojego dziada mam 7 lat i tylko kilka rzeczy nie trzeba było wymienic) ale nie ma mnie w miescie - wiec niech serwis sie tym zajmie.

Co do wczesniejszych
@Ataxia: W którym mieście? I skąd windows?

Dobra, ale nawet jak dla małolata to w tym przedziale cenowym R9 380 > GTX 960, bez dwóch zdań, każdy test (nawet Wiedźmin 3) ci to powie. Lepszy wybór na przyszłość z racji na lepsze wsparcie DX12.
@FieryLuke: Łomża - a windows to nie wiem i nie wnikam( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do karty fakt, jest zauważalnie lepsza (i niewiele drozsza, akurat jakas na przecenie) - aczykolwiek nie wiem czy go przekonam - kibicuje zielonym.
@Ataxia: powiedz mu że morele tv, linus tech tips, purepc i /r/pcmasterrace zgodnym chórem wskazują że w każdej grze, nawet obsadzonym gameworksami wieśku, R9 380 > gtx 960.

i że w ciągu ostatniego roku to nvidia miała o wiele więcej problemów ze sterownikami niż amd.

i że r9 380 ma lepsze wsparcie dx12 przez co nowe gry pójdą jeszcze lepiej niż na gtx 960

Przyjmij strategię nie "tańsze/tyle samo i lepsze"