Wpis z mikrobloga

@Xarazix: Nie chcę wyjść na typowego malkontenta, ale w euro biorą udział 24 federacje a UEFA zrzesza 55 federacji. Połowa gra na tym turnieju. W 1/8 spotyka się 16 drużyn czyli tyle ile przed reformą. Jeśli nasi awansują do 1/4 uznam to za sukces bo być w ósemce najlepszych zespołów na Starym Kontynencie to faktycznie coś. Póki co jestem umiarkowanym optymistą.
@szalony_jozef: Nie wiem co prawda, jak można chcieć, żeby coś było sportem narodowym – jest zainteresowanie, to jest sport narodowy – ale jeśli chodzi o naszą pozycję w futbolu, to nawet nie ma startu do pozycji w hierarchii siatkarskiej. W nożnej mamy drużynę z jedną naprawdę rozpoznawalną postacią, kilkoma zawodnikami z solidnych średniaków czołowych lig (choć czytając media sportowe, ktoś mógłby dojść do wniosku, że Europa zabija się o Krychowiaka czy
@szalony_jozef: A co, jeśli stwierdzisz, że nie powinno, to zabronisz ludziom srać na odległość? Są na świecie większe i ludniejsze kraje, które są mistrzami w dyscyplinach dużo bardziej niszowych od siatkówki (która jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie), które sami sobie wymyślili, i nie mają problemu z przyznaniem, że to ich sporty narodowe. Często wręcz się z tym obnoszą i chwalą się jak elementem kultury. Jarają się rozgrywkami, nawet jeśli