Wpis z mikrobloga

miałem soczewki J&J oasys z astygmatyzmem, bo te zaleciła mi okulistka (bo miała z nimi umowę, oczywiście), chodziłem w nich i czasem było spoko, a czasem mega szybko wysychały mi oczy i ciagle je tarłem, więc pomyślałem, że zmienię. Brat ma soflensy i mówił, że są spoko, ale J&J miały Krzywiznę (BC) 8.6, a soflensy 8.5. Poczytałem, zorientowałem się, że 0.1 nie robi wielkiej różnicy. Teraz dostałem soczewki, zakładam i czuję ciagle soczewki w oku, jakby były za duża, ciągle mnie uwierają.
Czy to wina tej 0.1 różnicy w krzywiźnie, czy to może coś innego z soczewkami?
#soczewki #oczy
  • 8
Moze byc roznica w krzywiznie wtedy odczuwasz dyskomfort przy mruganiu, albo po prostu siczewka ci nie pasuje i musisz innej szukac, to ze komus pasuja nie znaczy ze dla ciebie beda ok indywidualnie podejsc trzeba
@sasimm przy moim astygmatyzmie tylko te z jj najmniej mnie uwieraly aż w końcu przestałem w nich chodzić i wróciłem do.okularow :P próbowałem trzech firm i z każdą było gorzej :P
@be3: obracałem do góry nogami, na boki, wywijałem na drugą stronę, czyściłem dokładnie, a nawet założyłem lewą na prawe oko i prawą na lewe - co ciekawe, było porównywalnie pod względem wygody, lecz widziałem gorzej ( mam różne wady).