Wpis z mikrobloga

@Jurigag
Odpala się szybciej i drze mniej zasobów. Natomiast jak działa na windowsie to nie wiem bo u siebie na macu mam takie zabójcze combo że dockera odpalam w vagrancie xD
Oczywiście, co nie zmienia faktu że działa to średnio - Hyper-v jest AFAIK wolniejszy od VMWare'a. Osobiście na OS Xie korzystam z vagranta odpalanego na Parallelsie, w którym dopiero pracuje na dockerach - właśnie ze względów wydajnościowych :)

Niestety nie wiem jaka jest rożnica w wydajności między Virtualboxem a Hyper-v, więc nie pomogę Ci podjąć decyzji :/
@Jurigag: Generalnie sprawa wygląda tak: jeśli możesz to przerzuć się na cokolwiek unixopodobnego, bo wygoda pracy jest nieporównywalnie większa niż praca w MINGW pod Windowsem(jakimkolwiek). Docker pozwala na dużo więcej niż Vagrant, poszukaj informacji w google "devops docker", "docker ibm pdf" oraz "docker pipeline" etc. Znajdziesz full materiałów tego typu.
lub bardziej akuratne - nowsze. Szczególnie prezentacje IBM mogą być megatreściwe.

Z własnego doświadczenia jestem w stanie powiedzieć, że jeżeli umiesz
@edgemaster: ? nie będę zmieniał systemu, windows zostaje bo np gram też, nie wiem po cholere mi w ogóle ten MINGW ? ;p znaczy ja już korzystam z vagranta, chodzi mi o to co lepszego będzie w dockerze jeśli mam już wszystko zrobione na tym vagrancie, no ale w sumie dzięki za materiały - poczytam jak będę miał czas