Wpis z mikrobloga

Ground Control 2
Niedoceniona gra RTS z 2004 (gryonline)
Przez LAN może zasiąść do ośmiu graczy, 2 lub 4 zespoły.
Gra stara, a grafiką dogania niektóre dzisiejsze gry strategiczne.

Polega ona wyłącznie na taktyce walki, i utrzymywaniu baz i punktów strategicznych, za które otrzymujemy punkty nabywcze. Możemy za nie wysłać na front kolejne jednostki. Im więcej jednostek na polu bitwy tym mniejszy procent dochodu.

Fabuła gry jest całkiem ciekawa, dodatkowo jeśli przeczytamy z Manuala kilka stron o historii. Np. to czemu 2741 roku pojazdy nadal mają cztery kółka.
Naszym przeciwnikiem są bardziej rozwinięcie technologicznie Ziemianie, którzy siłą chcą przyłączyć sojusz gwiazdy północnej (NSA) do imperium.
Intro, Gameplay

Na imgurze udostępniłem wszystkie jednostki NSA
Gra waży około 750MB
#gry #gimbynieznajo #rts #strategie
rukh - Ground Control 2
Niedoceniona gra RTS z 2004 (gryonline)
Przez LAN może zasi...

źródło: comment_x9p8rgqX00KPIwP686P0Jvu2awrcEA23.jpg

Pobierz
  • 5
@rukh: sorki, że odkopuję, ale niedawno znalazłem te grę i jest po prostu genialna! Szkoda, że odwołali trzecia część ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@C8H18: No mówię :)
Pierwszy raz grałem na kodach na łatwym, za czwartym chyba bez kodów na poziomie ciężkim byłem wstanie przejść.
Fajna była książeczka do gry z opisem świata i jednostek. W grze z GOGu jest w PDFie.

Na Discordzie jest specjalna grupa o GC oraz GC2. https://discord.gg/tSbNDZ2
Jeśli otworzysz pokój na GameRanger, ktoś na pewno dołączy w przeciągu kilku godzin. Ale jak się tak gra z innymi, ta
@rukh: poki co jeszcze kampanie robię i nie zacząłem nawet vironow. Może jak nabędę większych umiejętnościami to zagram w multiplayer :)