Wpis z mikrobloga

W bloku mojej mamy pojawiły się prusaki. Podobno opanowały już dwa piętra, więc jest pełna obaw, że rozłażąc się dalej mogą zapragnąć wprowadzić się i do niej.
Wiem że najskuteczniejszą metodą pozbycia się dziadostwa jest dezynsekcja wszystkich mieszkań. Ale może jest na sali entomolog, który podpowie mi czym je można odstraszyć zawczasu?
Przeczytałam już połowę internetów i znajduję same porady jak walczyć z sublokatorami, za to nie znalazłam nic jak się zabezpieczyć skutecznie przed inwazją nieproszonych gości.
#robale , #prusaki , #insekty, #entomologia
  • 9
  • Odpowiedz
@kajka666: Na pewno nie warto się truć chemią bo po prostu przyjdą następne (tak samo ze śmiesznyćwierszczem, ale on nie zaszkodzi i jest śmieszny :) ). Proponowałbym specjalne krateczki na wentylację i sprawdzenie czy pod drzwiami są w stanie przejść. Pod szafki lep dla sprawdzenia czy łażą. Generalnie da się z nimi przeżyć ;p W dużych blokach często są, żyłem w takim przez rok i... żyję.
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: właśnie chemia mnie nie bardzo interesi, tym bardziej że większość preparatów zwabia dziadostwo i dopiero później truje. Miałam nadzieję, że może nie lubią jakiejś rośliny np. lawendy albo bazylii, ale niczego sensownego na ten temat nie znalazłam.
Dzięki za Twoją podpowiedź- też myślałam właśnie o zabezpieczeniu kratek wentylacyjnych i zalepieniu otworów przy rurkach CO.
  • Odpowiedz