Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME: A co, szpital płaci pod ladą? A dyżury to się liczą do normalnego etatu? Nie wiem ile zarabia, bo nigdy nie pytałem. Ale jestem pewien, że nie licząc nadgodzin nie jest to więcej niż 8000zł. Wiem za to, że zanim się urodziłem to pracował w Szwajcarii, wrócił bo brakowało specjalistów w rodzinnym mieście.
Pewnie nie żałuje, ale brat nie chciał się chandryczyć z takimi Januszami jak Ty, więc pojechał
  • Odpowiedz
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tu się głównie rozchodzi o zazdrość. Inni lekarzom zazdroszczą "ASTORNOMICZNYCH" zarobków, choć wcale takie nie są.

Czy lekarze mają pretensje o pensje innych? Otóż nie. Chcą dla siebie jak najlepiej i mają konkretne argumenty. Co mnie obchodzi ile ktoś zarabia. Dobrze wykonuje swoją pracę? Jeśli tak, to niech dostanie wyższe wynagrodzenie. Niech nawet zaraz 10 razy, 100, 1000 tyle co ja teraz!!!

I wydaje mi
  • Odpowiedz
@CyrekLax: wg Ciebie 8k pln podstawy netto to mało tak? chłopie, żyjemy w Polsce... w Polsce jak jedna osoba zarabia 8k to już rodzina jest ustawiona. Poza tym nie wierzę w to 8k. Np. anestezjolodzy zarabiają 25-35k brutto z dyżurami. Ginekolodzy trzepią po 15k netto bez większego problemu.
  • Odpowiedz
@trustME: To nie jest staż. Lekarz rezydent jest lekarzem z pełnym prawem wykonywania zawodu i z pełną odpowiedzialnością. To nie jest tak, że lekarz w trakcie specjalizacji chodzi obok specjalisty i mu się przygląda. On prowadzi samodzielnie pacjentów i niejednokrotnie nie zdają sobie oni sprawy z tego, że nie-specjalista się nimi opiekuje.
Staż podyplomowy to 13 miesięcy pracy na różnych oddziałach tuż po studiach, niezbędne do uzyskania pełnego prawa wykonywania
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@trustME Po pierwsze to nie jest staż, tylko praca lekarza z pełnymi uprawnieniami do wykonywania zawodu. Staż się robi przed rezydenturą.
Po drugie kolega mówił o 8k już razem z nadgodzinami za to 250h, a nie za 160h. Czuć różnicę?
  • Odpowiedz
@Jadalny:

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
-dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
-bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi
  • Odpowiedz
@sztilq: Uważaj bo za pierdołę katar złapiesz. Czy w Twojej pustej głowie istnieje coś takiego jak pojęcie pasji?
Tak, można założyć gabinet z USG, zajmować się tylko diagnostyką i przypisywaniem antykoncepcji za 100zł za wizytę + 20zł za receptę. Jak masz miłą aparycję i gabinet w atrakcyjnym miejscu to zarobisz na tym i 20k zł/mies.

Można też zrobić doktorat, habilitacje. Publikować prace w międzynarodowej prasie medycznej i jeździć na dziesiątki
  • Odpowiedz
Po drugie kolega mówił o 8k już razem z nadgodzinami za to 250h, a nie za 160h. Czuć różnicę?


@Jadalny: po co kłamiesz?

nie licząc nadgodzin nie jest to więcej niż
  • Odpowiedz
nie licząc nadgodzin nie jest to więcej niż 8000zł.


@marnapanidomu: ile właściwie trwa rezydentura?

mój argument nadal podtrzymuje. nazwa to nazwa. inni też robią "staże" mimo że dawno mają skończone studia itd


@trustME: Pardon.
  • Odpowiedz
@Jadalny: wszyscy gadacie o pieniadzach, ale jakie sa obowiazki lekarza? Ile potrzeba doswiadczenia/nauki i przede wszystkim jak duza jest to odpowiedzialnosc, pomijajac juz to, ze gadacie jakby kazdy mogl zostac takim lekarzem, a to nieprawda, bo wcale nie jestesmy wszyscy rowni chociazby pod wzgledem intelektualnym.

Nawet gdyby lekarze byli jakimis milionerami, to w moim przypadku nie warto bylo by za zadne pieniadze, bo nie wytrzymal bym tego stresu i ciezaru
  • Odpowiedz
@Jadalny: Sory, taki mamy klimat. Gro ludzi po budownictwie, porównywanie pracowitych studiach, w biurach będzie zarabiać minimalna krajową zaraz po uzyskaniu dyplomu. Żądania podwyżek o ponad 100% obecnych zarobków to absurd, aczkolwiek doceniam chęć walki, po to jest #!$%@?, że młoda osoba więcej zarobi za tyle samo godzin jako kelnerka
  • Odpowiedz