Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś doradzić w kwestii zrobienia kursu CNC?

1. Jest jakiś ogólnopolski/ogólnoeuropejski certyfikat z takiego kursu CNC, który jest często brany pod uwagę przy rekrutacji do firm czy mogę znaleźć najbliższe firmy w mojej okolicy, które się tym zajmują?

2. Jakie są koszta takiego kursu? Na stronie urzędu miasta kiedyś były oferowane takie kursu w kwocie 850zł(to akurat promocja była).

3. Ktoś może polecić jakąś firmę ze śląska, która dobrze prowadzi takie kursy?

4. Czy przyjmując, że jestem dość kumaty i dość szybko się uczę - czy po zrobieniu takiego kursu ciężko dostać się do pierwszej pracy? Wokół mnie jest dużo ogłoszeń na operatorów CNC i nie ukrywam, że byłaby to dla mnie duża szansa.

5. Czy po zrobieniu podstawowego kursu CNC jest możliwość zrobienia jakiś dodatkowych kwalifikacji w podobnej dziedzinie, która mogłaby mi pomóc się rozwinąć? Co dokładnie?

#cnc #slask #praca #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 4
@Vojak:
1. Niektóre firmy wręcz nie przyjmują bez certyfikatu, który potwierdza zdanie egzaminów w OKE. Zobacz czy nie ma jakiegoś kursu dotowanego przez UE, bo tak też może być.
2. Poszukaj w sieci.
3. -
4. Zależy od popytu, ale raczej łatwo.
5. Kwalifikacja M19, potem M44 na technika mechanika.
@Vojak: dosyć krótki ten kurs, dzienne trwają nawet po 2 lata i masz większe podstawy, to ten z OKE. No, ale na pewno lepiej mieć takie certyfikaty niż żadne, a jeśli już Cie przyjmą na douczenie to resztę możesz ogarnąć w zakładzie pracy, ale to już Twój wybór.