Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak dawniej zmieniało się komputery co dwa-trzy lata żeby w ogóle mieć na czym grać w nowe tytuły? Obecnie mam #intel #i5 2500 bez K i już widzę że podają go jako proces przy parametrach minimalnych, ale podkręcenie go, kupię nowe chłodzenie i założe lepsze chłodzenie. Brawo Intel ;)
Mam fabrycznie spieprzony chip od SATA3 ,(DZIEKI #gigabyte) i mogę wpiąć tylko ssd i hdd. Jest sens kupować nowa płytę główną? Czy kupić adapter sata3 na pci-e? W sumie mam mało miejsca w obudowie więc na niewiele to się zda. Jeśli jakoś to upchne to jakiej firmy kartę kupić? Nie za wiele się tam zmieści bo padło chłodzenie od pieprzonego #gigabyte i musiałem założyć nowe.
Dodatkowo muszę kupić dysk. Zawsze miałem bezawaryjne Samsung 1TB i zero awarii. Słyszałem że wd Red są ok. Warto dopłacać?
  • 8
@sspiderr: 1. Na samym BCLK chcesz tyle wyciągnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bios nie da ci zmienić mnożnika nawet z chipsetem Z.
2. Ja na purple trzymam spore pliki wideo (kilka-kilkanaście giga) i do tego jest idealny. Red ma parę bajerów, których zwykły użytkownik i tak nie wykorzysta. Na system tylko ssd, ewentualnie wd black.
A wszelkie "adaptery" to zło i badziewie. Zdarzyło mi się korzystać z
@sspiderr: imo nie kala się, chyba że znajdziesz gdzieś po taniości (chipsetu Z nie potrzeba, bo i tak dużo nie podziałasz). Plus przy wymianie mobo będziesz musiał kupić nową windę, jeśli masz oryginała OEM.
Na dane, do których nie potrzeba superszybkiego dostępu wystarczy zwykły dysk zewnętrzny na usb 3