Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Robił ktoś z Was w ostatnim czasie kompletny remont całego mieszkania? Lokal 54m^2 z rynku wtórego, lata 90 w wielkiej płycie.
Większość prac będę wykonywał sam z tatą. Największą niewiadomą dla mnie byłby cena wymiany drewnianych na PCV (jeżeli będzie taka potrzeba)

Ktoś mógłby podać przybliżony koszt takiej naprawy ?

# remont #remontujzwykopem
  • 13
dzięki to już jest jakiś punkt zaczepienia. Okna w mieszkaniu są raczej mniejsze niż te, które można teraz spotkać w nowym budownictwie.
Czy to nie będzie rzutować na cenę ?
@znkk: Idź do jakieś lokalnej, dobrze ci znanej firmy i niech ci zrobią pomiar. Zwykle pomiar robią gratis. Warto też to szybko robić bo z racji sezonu raczej od ręki co nie wymienią okien i lepiej żeby czas już zaczął lecieć niż żeby cię wstrzymywało z remontem.
@znkk: za montaż/demontaż biorą od metra bieżącego - zmierz obwód okien. Dużo zależy od tego, czy będziesz chciał najzwyklejsze białe plastiki, czy może jakiś kolor (ja teraz robię kolor wewnątrz). Co do cen to warto takie samo zapytanie wysłać do kilku okolicznych firm, u mnie był bardzo duży rozrzut cenowy. Pamiętaj też o parapetach, czasem są do wymiany.
@wujekwitek
@1Jurko
@Asgareth

Trochę pytanie z kategorii wróżenie z fusów ale czy mając ~40k zrobi się generalny remont wraz z wymianą okien i zakupem mebli oraz agd do łazienki i kuchni? Meble do sypialni i pokoju mogą poczekać (w tych pokojach tylko wykonczenie) mieszkanie dla siebie, nie pod wynajem.
@znkk: łazienke też będziesz robił? Jak tak to braknie. Ratuje cię że sporo będziesz sam robił ale i tak moim zdaniem albo na styk, i to przy ostrej cebuli albo trochę dołożysz. Na kuchni nie oszczędzaj za bardzo bo to później najtrudniej jeszcze raz robić.
@znkk: jeśli lata 90te to spora szansa że instalacja elektryczna jest aluminiowa = do wymiany. Wg. mnie 54m2 z wymianą stolarki okiennej w 40k się nie zmieści (a jeśli tak to w takiej raczej dolnej półce).
@ladzik patrząc po innych ogłoszeniach z osiedla to często w treści jest zaznaczony fakt wymiany instalacji, blok też jest jednym z pierwszych na osiedlu. Ewentualny, przybliżony koszt wymiany na miedzianą?
@znkk: jeżeli jest zaznaczony, to znaczy że inni (w tym Ty) możecie mieć stara instalacje. Nie powiem bo nie wiem. Kumpel mi pokazał swój plik (mieszkanie w wielkiej płycie koło 48m2) z wydatkami, to miał tam wpisane koło łącznie 48k (nie wymieniał okien) a i tak nie było jeszcze skończone. Z tego co pamiętam to sam gość który mu to robił za 2 miesiące pracy (ale nie po 8h dziennie, tylko