Wpis z mikrobloga

@Bit__: musisz napisać jaka jest Twoja rasa of choice.

niezależnie jednak od tego:

- ciągle buduj workerów

- ciągle buduj domki

- tą grę się wygrywa budynkami a nie jednostkami - wygra ten kto szybciej odbuduje wojo po stracie, przegra ten co straci budynki. jednostki je tylko chronią.

- graj od razu ladder, nie usprawiedliwiaj się że nie umiesz to pograsz z kompem czy na unranked. ladder ladder i jeszcze raz
@Bit__: przegapiłem, że napisałeś już, że terran.

kiedyś mądry człowiek powiedział mi gdzie popełniam największy błąd grając terkiem


stricte terran:

- najfajneijszy opening obecnie to reaper expand, bardzo polecam. robiąc szybkiego expa masz praktycznie auto-wina w brązie xD

- mało kto gra teraz mecha, najpopularniejsza kompozycja to bio-mina.

- ogólnie jednak na zerga chcesz grać bardziej factory-heavy bo te jednostki mają splasha (heliony, tanki, miny), a na tossa pure bio do
@entrop: SUper dzięki za rady. Generalnie uważam że wszystko jest ok do drugiej bazy. Dosyć już opanowałem opening 111 i "szybki" drop 4 helionów w mainie. Najgorzej jest potem, bo stackują mi się surowce, mimo że cały czas robię wojo i upgrade (np. zrobiłem CC na naturala, mam już 4x raxy z addonami, fabrykę i starport (też addony), wszystko leci pełną parą, 1+1, coś z reactora, produkuje na bieżąco, a i
@Bit__: jak będziesz stawiał trzecią to możesz zacząć dostawiać nowe budynki produkcyjne przed expem - addony się długo robią i jak dobrze wymierzysz czasowo to będziesz mógł do razu zacząć wydawać dodatkowe fundusze z nowego expa. a jak nie jesteś w stanie równocześnie micrować wojem i budować w bazie to sobie zakolejkuj więcej produkcji tuż przed samym atakiem.

co do apmu to spoko, przyjdzie. grunt to wiedzieć co chcesz grać (zawsze