Wpis z mikrobloga

@Nizki: Przetestowałeś jak żagiel znosi większy deszcz? Naciąg masz raczej słaby. Walczę z tym u siebie, przy większych opadach woda się zbiera i jest problem.
@jamtojest: problem polega na tym, że ten żagiel to trójkąt prostokątny i strasznie ciężko mi jest naciągnąć odpowiednio ten najdłuższy bok. Woda się nie tyle co zbiera i stoi na żaglu ale spływa do jednego miejsca i na środku tarasu mam mały wodospad.
@barbapapa: Ja mam spory spadek, ale i tak się zbiera woda. Żagiel obszyty jest taką taśmą czy tam czymś, to jest sztywniejsze i tworzy taką krawędź, a na środku trochę materiału jest luźno. Woda spływa dokąd nie jest jej za dużo i szybciej spływa niż się zbiera. Jak jest oberwanie chmury, to za dużo na raz się tam dostaje, jest za ciężka, obciąża środek i zostaje, a ta obszyta krawędź jest
@barbapapa: Zwróć uwagę na jedną rzecz. Ja to zawaliłem, myślałem że wszystko jedno jak się to będzie montowało. Tymczasem szalenie ważne jest, żeby punkty mocowania były dokładnie dobrane. Jak kwadrat, to dokładnie na rogach, po przekątnej. Naprężenia muszą być równe, wtedy da się to elegancko napiąć. Ja postawiłem słupy tak na oko, myślałem że to obojętne no i teraz ciężko to już naprawić. Naciąga się nierówno, na środku się marszczy materiał
@barbapapa tak jak kolega wyżej, też mam spad do jednej ze stron ale to nic nie daje. Będę się musiał z tym pogodzić.Wazne by dawał cień w słoneczne dni A pomysł z kątowniki można kraść bo sam go podebrałem z internetu ( ͡ ͜ʖ ͡)