Wpis z mikrobloga

#ukraina

Jak donosi Ruska V kolumna w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Anatol Matios, zastępca ukraińskiego prokuratora generalnego i główny prokrator wojskowy ujawnił statystyki dotyczące powodów śmierci ukraińskich żołnierzy. Według nich, 1294 z niemal 3000 zgonów walczących w Donbasie Ukraińców nie dotyczy działań wojennych. Według udostępnionych danych choroby spowodowały 405 śmierci, samobójstwa 259, wypadki 148. Doszło też do 121 morderstw z premedytacją. Wypadki drogowe pochłonęły 112 osób. Z powodu nieumiejętnego posługiwania się bronią zginęło 111 żołnierzy, a z powodu zatruć (w tym przedawkowania narkotyków i alkoholu) 96. 40 osób zginęło z powodu naruszania procedór bezpieczeństwa. 2 żołnierzy poległo z powodów innych niż wymienione.tekst pochylony


i najciekawsze

Bardzo negatywnie wypowiadał się on o umiejętnościach ochotników biorących udział w walkach, wskazując, że nie wpisują się oni zupełnie w wojskowy rygor: "Aktywiści Majdanu byli najgorsi: większość z nich wydaje się być bezdomnymi ludźmi pozbawionymi celu, którzy przyłączyli się do sił [zbrojnych] ale nie chcą nauczyć się dyscypliny. Próbowałem ich czegoś nauczyć, ale oni mówili: ‘Kim jesteś, żeby mnie uczyć? Rzucałem koktajle Mołotowa na Majdanie’”. Dodawał też: „Jest prawie 30 batalionów ochotniczych i szereg regularnych oddziałów, ale każda grupa walczy po swojemu. Nie mają centralnego dowództwa, nie są skoordynowani, nawet nie dostosowują częstotliwości radiowych między sobą, co zupełnie uniemożliwia komunikację”.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/okolo-30-ukrainskich-zolnierzy-walczacy-w-donbasie-zginelo-poza-linia-fronu

I to ma być nasz bufor ... bufor czego
  • 3
@szczebrzeszyn09: są lepszym celem od Polski dla pokazu siły FR. Stanowią priorytet. To wystarczy aby to najpierw tam skupiała się siła FR a nie na Łotwie czy w Polsce. Przed 1989 bez tego buforu pokaz sił odbywał się w Czechosłowacji i na Węgrzech. Mógł też objąć Polskę której granica ciągnęła się od Bieszczad po mierzeję wiślaną.