Wpis z mikrobloga

Mirki, czuję się ruchany przez #njumobile
Wykupuję pakiet danych. Pakiet oczywiście nie odnawia się sam, nie ma możliwości ustawienia takiej opcji (dlaczego? Ano dlatego, że można nabić klientowi kilka zł na każdym rachunku). Kończy się każdego 10 dnia miesiąca (tzn po prostu trwa miesiąc, w moim przypadku jest to 10 dzień miesiąca). I już kilkukrotnie zdarzyło się tak, że równo o 0:00 sieć nalicza mi kilkadziesiąt MB pobranych danych, mimo, że jestem w tym czasie połączony z domowym WIFI. W żaden inny dzień takie dane nie są pobierane, tylko w ten konkretny, 10 dnia miesiąca, o 0:00 kiedy jeszcze nie zdążyłem odnowić pakietu - bo spałem.
Sprawę zgłosiłem nju w celu wyjaśnienia - oczywiście wszystko się zgadza, telefon pobrał te dane i nie widzą w tym nic dziwnego, że sytuacja powtarza się zawsze o 0:00 w dniu kiedy kończy się pakiet danych i w żaden inny dzień, kiedy pakiet jest już odnowiony, nie.
Chodzi o durne kwoty, ale sam fakt robienia w ciula irytuje. Miewa ktoś z Was podobne akcje? Sprawdzacie swoje billingi?

#oszukujo #nju #gsm
  • 5
@prawdziwek: ano wiem, rozważam to (mam chyba miesięczny okres wypowiedzenia). Chciałbym tylko zasięgnąć opinii czy to jakaś zorganizowana akcja żeby każdy dawał piątaka operatorowi ;)
@rajet: mozesz przeniesc z dnia na dzien do play, nju nie daje kar, zaplacisz za tyle ile wygadasz do momentu przeniesienia:) a w play za 25zl 6gb nolimit kom stac i sms. I gigabajty przechodzą
@rajet: nie rozumiem kompletnie, jak jesteś w nju z rachunkiem (gdzie obowiązuje miesięczne wypowiedzenie) to nie ma czegoś takiego jak naliczanie danych poza abonamentem. No chyba, że za granicą
@Krolowa_MLWP: kupuję pakiet za np 5 zł i mam net załatwiony na cały miesiąc. Bez pakietu nalicza net po normalnej stawce i tym sposobem przez te magiczne kilka minut po 24 nalicza mi 7 zyla za kilkadziesiąt MB.